Zawodnicy KS Luboń Skomielna Biała na Mistrzostwach Małopolski w przełajach kolarskich (zdjęcia) - podhale24.pl
14.03.2011, 19:59 | czytano: 782

- Pełni nadziei ale też obaw udaliśmy się w sobotę rano do Kęt na Mistrzostwa Małopolski w Przełajach. Nasze nadzieje rozbudziły zawody przełajowe w Stroniach, natomiast pełni obaw podchodziliśmy do trasy tegorocznego czempionatu w przełajach - komentuje Marek Karkula.

KS Luboń Skomielna Biała
Całkowicie płaski profil trasy w Kętach nie nastrajał nas optymistycznie, gdyż zdecydowanie naszym żywiołem są góry. Tak więc naszym planem minimum na Mistrzostwa Małopolski były dwa medale.

Kęty przywitały nas fantastyczną pogodą, która bardziej skłaniała do wiosennego pikniku niż do startu w zawodach. Jednak nie na piknik przyjechaliśmy ale właśnie na zawody. Pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzicy z czterema naszymi reprezentantami tj. Michałem Bal, Dominikiem Burtan, Bartoszem Dziadkowiec i Jakubem Kościelniak. Nasi zawodnicy nawiązali równorzędną walkę z rywalami jednak musieli w tym dniu uznać wyższość przeciwników i zajęli miejsca w środku stawki. Michał Bal był 8, Bartosz Dziakowiec 9, Dominik Burtan 11 a debiutujący w startach rowerowych Jakub Kościelniak ukończył rywalizację na 18 pozycji. W klasyfikacji Mistrzostw Małopolski (z uwagi, że wyprzedzał ich zawodnik z woj. śląskiego) nasi reprezentani zajęli miejsca odpowiednie o jedną pozycję wyżej. Podium wśród siebie rozdzielili: Patryk Chorąży - ULKS Sprint Valvex Jordanów, Szymon Jąkła - UKS Zawojak Zawoja i Kacper Obcowski - WLKS Krakus.
Po młodzikach na lini startu stanęły juniorki młodsze z dwiema naszymi zawodniczkami tj. Agnieszką Bal i Justyną Latawiec, a za nimi po minucie na ttrasę wyruszyły młodziczki z Kają Karkula i Wioletą Żur. Po zaciętej walce tytuł V-ce Mistrzyni Małopolski wywalczyła Kaja Karkula. Nasza reprezentantka musiała w tym dniu uznać wyższość Marty Lach z UKS Sokół Kęty, która niesiona dopingiem lokalnych kibiców sięgnęła po tytuł Mistrzyni Małopolski w Przełajach.Podium uzupełniła Magdalena Rusnak w WLKS Krakus.Druga z naszych zawodniczek - Wioleta Żur zakończyła wyścig na 11 pozycji co w klasyfikacji Mistrzostw Małopolski dało jej 10 miejsce.

Juniorki młodsze miały do pokonania jedno okrążenie więcej od młodziczek. W tej kategorii o krok od medalu znalazła się nasza reprezentantka Agnieszka Bal, której do 3 miejsca zabrakło 4 sekundy!. Druga z naszych zawodniczek Justyna Latawiec uplasowała się na 8 pozycji zdobywając swoje pierwsze punkty w barwach naszego klubu. Rywalizację juniorek młodszych wygrała Monika Rapacz GKS Raba Wyżna Podsarnie, drugie miejsce zajęła Rita Malinkiewicz - Sokół Goodman Zator a trzecia była Iwona Bednarczyk - LKS Iskra Głogoczów.

Następnie do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi. Barwy naszego kluby reprezentowali Mateusz Filipiec, Krystian Musielak, Piotr Pitek i Jarosław Witkowski. W silnie osadzonej rywalizacji najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Mateusz Filipiec, który zajął bardzo dobre 5 miejsce. Na 15 pozycji rywalizację zakończył nasz nowy zawodnik Krystian Musielak. Piotr Pitek ukończył wyścig na 20 miejscu a Jarosław Witkowski był 23. W tej kategorii tytuł Mistrza Małopolski przypadł w udziale Adrianowi Siarka - GKS Raba Wyżna-Podsarnie, V-ce Mistrzem został Sylwester Seweryn - UKS Sokół Kęty a II V-ce Mistrzem Patryk Talaga - WLKS Krakus.

Minutę po juniorach młodszych na trasę wyścigu wyruszyły kobiety w kategorii open, w której do rywalizacji przstąpiły dwie nasze zawodniczki: juniorka - Monika Żur i orliczka - Patrycja Lewandowska. W tym wyścigu bezkonkurencyjną (po raz kolejny) okazała się nasza reprezentantka Monika Żur, która pewnie sięgnęła po tytuł Mistrzyni Małopolski wyprzedzając Sabinę Zamroźniak z UKS Podwilk i Angelikę Zwolińską z LKS Iskra Głogoczów. Druga z naszych zawodniczek Patrycja Lewandowska zakończyła rywalizację w Mistrzostwach Małopolski na 5 pozycji.

Po emocjach związanych z wyścigiem pań do walki o mistrzostwo małopolski przystąpili juniorzy a minutę po nich - najstarsza kategoria wśród mężczyzn czyli mastersi. Wśród juniorów wystartowało dwóch naszych zawodników tj. Tomasz Bal i Maciej Bielak. W walce z silnymi rywalami zajęli oni miejsca zamykające pierwszą dziesiątkę: Tomasz Bal zakończył walkę o czempionat na 9 miejscu a Maciej Bielak na 10. Podium przypadło w udziale Beniaminowi Demkowskiemu (wychowankowi naszego klubu) obecnie Sokół Goodman Zator, Arkadiuszowi Ponickiemu - UKS Sokół Kęty i Danielowi Zielińskiemu - UKS Sokół Kęty.

Barwy naszego klubu wśród mastersów reprezentowali Bogusław Dziadkowiec, Marek Karkula oraz Józef Rabski. Ogromna rozpiętość wiekowa w tej kategorii (najmłodszy zawodnik miał 32 lata a najstarszy 65) spowodowała wymieszanie się zawodników na trasie co utrudniło określenie dokładnej klasyfikacji końcowej wyścigu. Ostatecznie Marek Karkula w Mistrzostwach Małopolski został sklasyfikowany na 6, Józef Rabski na 7 a Bogusław Dziadkowiec na 11 miejscu. Po tytuł Mistrza Małopolski sięgnął Krzysztof Podolski - MTB Team RMF-FM Mountain Dew, V-ce Mistrzem został Piotr Szafraniec - Sokół Goodman Zator a II V-ce Mistrzem Ryszard Piechówka - UKS Sokół Kęty.

Na deser została rywalizacja wśród orlików i elity mężczyzn. W elicie mieliśmy jednego zawodnika tj.Jakuba Surówkę, który może mówić o ogromnym pechu. Na około pół okrążenia do mety awarii uległ jego rower i pozostały dystans musiał pokonać biegnąc. Pozbawiło go to szansy na lepszą lokatę i ostatecznie zakończył rywalizację w Mistrzostwach Małopolski na 5 pozycji. Złoto przypadło w udziale Pawłowi Międzybrodzkiemu - UKS Sokół Kęty, srebro Tomaszowi Sikora - LKS Iskra Głogoczów a brąz Adrianowi Rzeszutko - MTB Team RMF-FM Mountain Dew.

Do domu wracaliśmy z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony cieszą złoto i srebro Mistrzostw Małopolski oraz fakt, że plan minimum został wykonany - z drugiej strony pozostał mały niedosyt, gdyż naprawdę niewiele zbrakło do dwóch złotych krążków i przynajmniej jeszcze jednego brązowego. Mając jednak na uwadze, że jest dopiero początek sezonu to z optymizmem oczekujemy kolejnych zawodów. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów.