Z kolei mistrzynie Województwa Małopolskiego - dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu w rozgrywkach grupowych zmierzą się z mistrzyniami województwa świętokrzyskiego, podlaskiego i mazowieckiego.
Finał krajowy odbędzie się w dniach 16-19 czerwca w Elblągu. O udział w nim, w trakcie całego roku szkolnego, walczyło ok. 5800 szkół w całej Polsce. Ostatecznie zagrają w nim 32 drużyny – 16 w kategorii chłopców i tyle samo w kategorii dziewcząt. Będą to zwycięzcy finałów w swoich województwach.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu w rozgrywkach grupowych zmierzą się z zawodniczkami ze Starachowic, Łap i Żyrardowa. Natomiast chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu powalczą o wejście do ścisłej czołówki turnieju z drużynami z Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia oraz Bydgoszczy.
Zespoły, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w grupach w rundzie eliminacyjnej, zostaną podzielone na dwie grupy (grupa I i III – grupa A, grupa II i IV – grupa B), po cztery zespoły. Drużyny będą grały ze sobą systemem każdy z każdym (z zaliczeniem meczu z fazy eliminacyjnej).
Zespoły, które zajmą trzecie i czwarte miejsce w rundzie eliminacyjnej grają systemem pucharowym tj.
3 m. gr. I – 3 m. gr. III,
3 m. gr. II – 3 m. gr. IV,
4 m. gr. I – 4 m. gr. III,
4 m. gr. II – 4 m. gr. IV
Gra o miejsca :
o 15 miejsce - przegrani 4 m gr. I – III – 4 m gr. II-IV
o 13 miejsce – zwycięzcy 4 m gr. I – III – 4 m gr. II-IV
o 11 miejsce - przegrani 3 m gr. I – III – 3 m gr. II-IV
o 9 miejsce – zwycięzcy 3 m gr. I – III – 3 m gr. II-IV
o 7 miejsce 4 m gr. A 4 m gr. B
o 5 miejsce 3 m gr. A 3 m gr. B
o 3 miejsce 2 m gr. A 2 m gr. B
o 1 miejsce 1 m gr. A 1 m gr. B
Drużyna, która zdobędzie pierwsze miejsce otrzyma nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego dla swojej szkoły oraz bilety na mecze Polskiej Ligi Koszykówki. Zespół, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę o wartości 7 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla swojej szkoły, a trzecie – 5 tysięcy złotych. Dla zawodników trzech najlepszych drużyn przewidziane są nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci biorące udział w rozgrywkach oraz opiekunowie drużyn otrzymają piłki do koszykówki i pamiątkowe dyplomy.
**
Olimpijska Energa - Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mini koszykówki Dziewcząt i Chłopców - są największym zorganizowanym systemem rozgrywek koszykówki dla dziewcząt i chłopców - uczniów szkół podstawowych. W wielostopniowych rozgrywkach biorą udział dziewczęta i chłopcy w wieku 11 – 12 lat z prawie 5800 szkół z całej Polski. Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem i mecenasem ogólnopolskiego programu Olimpijska Energa jest Grupa Energa.
- Cykl rozgrywek w minikoszykówce Olimpijska Energa organizowany jest od 2009 roku. Program ma na celu szerzenie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci. Dotychczas, w dwóch edycjach programu wzięło udział ponad 150 000 zawodników i zawodniczek - przypomina Emilia Dembska.
opr. s/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas



























