Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Szczawnica
Snow
-6°
Wiatr: 12.348 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-6°
Wiatr: 10.152 km/h Wilgotność: 78 %
Snow
-6°
Wiatr: 16.164 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-5°
Wiatr: 17.568 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-7°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
122
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
79
43
Zgonów
1
1
Na kwarantannie
1594
840
Wykonanych testów
289
182
13.10.2013, 22:13 | czytano: 2685

MMKS Podhale Nowy Trag – Ciarko PBS Bank Sanok 2:3. "Chłopcy podjęli walkę z aspirantem do mistrzowskiego tytułu" (film)

NOWY TARG. "Dziękujemy, dziękujemy" i gromkie brawa żegnały hokeistów Podhala. Ktoś mógłby pomyśleć, że Szarotki odniosły zwycięstwo. Tymczasem kibice podziękowali pupilom za ogromne serce, którym zmusili sanoczan do maksymalnego wysiłku.

arch. Michała Adamowkiego
- Podhale się postawiło – przyznał Marcin Ćwikła. – Należą się chłopakom duże pochwały. Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, twardej i szybkiej gry w wykonaniu przeciwnika. Mamy kłopoty kadrowe i to dzisiaj było widać - dodał.

- Chciałbym mieć takie kłopoty – zaśmiał się Marek Ziętara, który nie krył zadowolenia z postawy swoich chłopaków. – Po słabym meczu z Katowicami taki mecz był nam potrzebny. Ważne, że chłopcy odbudowali się psychicznie i podjęli walkę z aspirantem do mistrzowskiego tytułu, z zespołem naszpikowanym obcokrajowcami. Graliśmy mądrze taktycznie, popełniając niewiele błędów.

Młodzi górale już w pierwszej części gry śmiało sobie poczynali. Kilka razy zakręcili sanoczanami w ich tercji. W drugiej odsłonie Rajski dwoił się i troił odpierając zmasowane ataki rywala. Ten bronił strzały z daleka i bliska, a nawet dobitki łapał do „raka”. Na brak pracy nie mógł narzekać.

- Już do tego się przyzwyczaiłem – mówi bohater meczu. – Bardzo musimy się starać, by zagrać na poziomie przeciwnika. Dlaczego nie zagraliśmy tak z Katowicami? Każdy mecz jest inny. Nierealne jest, by 50 spotkań w sezonie rozegrać na wysokim poziomie. Będą mecze gorsze, słabsze i super. Kibic musi być na to przygotowany.

Wystarczył jednak moment, gdy na ławce kar przebywało dwóch sanoczan (99 sekund) i Łabuz spod niebieskiej linii zdobył gola.

- Wreszcie wpadło. Ileż można było czekać – westchnął Sebastian Łabuz. – Dostałem w tempo podanie, miałem czas, by huknąć. Chcieliśmy zmazać plamę po meczu z Katowicami, żeby nikt nam nie zarzucał, że nie walczymy. Szkoda, że nie udało się urwać punktu sanoczanom, bo była ku temu okazja. Jeżeli będziemy walczyć na maksa w każdym meczu, to w końcu jakiś punkt urwiemy faworytowi.

Krótko trwała radość górali, bo chyba zbyt uwierzyli, iż można pójść za ciosem. Nadziali się na kontrę. Vozdecky objechał Tomasika, a Rajski nie dał rady naprawić błędu. Gdy gospodarze grali w przewadze, a było ich sporo, to Murray miał pełne ręce roboty.

W trzeciej tercji goście zdobyli dwa gole, ale nowotarżanie się nie poddali. Walczyli do ostatnich sekund. 183 sekund przed końcem, gdy na ławkę kar powędrował Rąpała, trener Podhala wycofał bramkarza i ten manewr przyniósł kontaktową bramkę.

MMKS Podhale Nowy Trag – Ciarko PBS Bank Sanok 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Podhale: Rajski; Łabuz (2) – Mrugała (4), K. Kapica – Wojdyła, Gaczoł – Tomasik, Jaśkiewicz; Wielkiewicz – Bryniczka – M. Michalski (2), Ziętara – Wronka (2) – P. Kmiecik, Zarotyński – D. Kapica – Olchawski, M. Kmiecik – Szumal – P. Michalski. Trener Marek Ziętara.

Ciarko: Murray; Richter (2) – Dolny, Rąpała (6) – Urban (2), Terminesi – Pociecha; Haluza – Szinagl (4) – Vozdecky, Chwedoruk – H. Demkowicz – Strzyżowski, Mermer – Milan – Kostecki, Naparło – Wilusz – Biały (2). Trener Tomasz Demkowicz.

Tekst Stefan Leśniowski, zdj. w galerii Mateusz Leśniowski

Zobacz więcej naFilm Filip Pałgan

Konferencja prasowa po meczu MMKS Podhale Nowy Targ vs Ciarko KH Sanok
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas