0 %
PM 10: 0 | 0 %
14.06.2014, 11:33 | czytano: 1754

Nowotarska Yokozuna na turnieju w Wieliczce (zdjęcia)

Na obiektach Centrum Rekreacyjnego w Wieliczce odbył się IV Turniej o Puchar Solny młodzików, kadetów i dzieci w kyokushin karate. Organizatorem turnieju była Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan oraz Krzysztofa Kopciowskiego 1dan.

W turnieju uczestniczyło 365 zawodników 29 klubów z 26 miast Polski oraz jedna ekipa z Czech. Zawodnicy starowali w kategoriach 5 ulubionych technik (najmłodsi), kata oraz kumite. 12-osobowa nowotarska reprezentacja YOKOZUNY w składzie : Maksymilian Rapacz, Patrycja Nykaza, Julia Nykaza, Adam Gniadek, Remigiusz Gajek,Jakub Łabuz, Jakub Skalany, Zuzanna Mroczka, Amelia Leska, Szymon Aksamit, Kacper Kulpa, Paulina Truchoń pod okiem trenera sensei Ewy Pawlikowskiej 4 Dan wywalczyła dla Nowego Targu 4 miejsce drużynowo.

Najlepiej wypadli : Maksymilian Rapacz oraz Patrycja Nykaza zdobywając I miejsca w swoich kategoriach. II Miejsca zajęli: Szymon Aksamit oraz Paulina Truchoń, natomiast III miejsce zajął Adam Gniadek. Zawodnicy Yokozuny przodowali w konkurencji kumite semi kontakt. Z kolei konkurencja kata wypadła nieco słabiej,ale nie można tu mówić o porażce. Najlepiej w tej konkurencji wypadł Maksymilian Rapacz,który spośród kilkudziesięciu zawodników po pierwszej turze zajął IV miejsce i przeszedł do drugiej tury, natomiast w drugiej turze o 3 miejsce przegrał tylko o 0,2 pkt i ostatecznie pozostał na IV miejscu. Pozostali zawodnicy SSK Yokozuny w tej konkurencji po pierwszej turze uplasowali się w ósemkach, poza pierwszą czwórką, która wchodziła do tury finałowej

Źródło: materiały prasowe