Otwarte Mistrzostwa Krakowa Młodzików i Miting Lekkoatletyczny Brązowy medal Justyny Baran (zdjęcia) - podhale24.pl
15.06.2014, 21:55 | czytano: 741

UKS „Gimpel” Nowy Targ działa przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu. Trenują i startują w jego barwach również uczniowie gimnazjów i innych szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z takich rodzynków jest Justyna Baran uczennica Gimnazjum w Cichym.

Ma ona za sobą start w zeszłorocznych Mistrzostwach Międzywojewódzkich, w którym zdobyła pierwszy punkt dla Miasta Nowy Targ, Starostwa Nowotarskiego i Województwa w pchnięciu kulą, w ramach Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Młodzieży monitorowanego przez Ministerstwo Sportu. W tym sezonie, po przerwie w systematycznych treningach, powoli powraca do formy. W Halowych Mistrzostwach Województwa zajęła szóste miejsce w pchnięciu kula, w Mistrzostwach Krakowa również szóste, ale wśród zawodniczek, które ją wyprzedziły była konkurentka z innego województwa. Ważne, że wyraźnie poprawiła najlepszy tegoroczny rezultat. Zdecydowanie lepszy występ zaliczyła w rzucie dyskiem, zajęła trzecie miejsce wynikiem 24.04 m, poprawiła rekord życiowy i rekord Klubu w tej kategorii wiekowej.

Startujący w ramach Mitingu Tomasz, brat Justyny, poprawił dwa rekordy życiowe. W pchnięciu kulą 6 kg zajął drugie miejsce z rezultatem 13.34, a w rzucie dyskiem 1.75 kg uplasował się na czwartym miejscu z wynikiem 32.38.
Bardzo dobrze spisali się Oskar Nowak. W kategorii juniorów ustanowił rekord życiowy na 400 metrów, uzyskał czas 53.30, zajął piąte miejsce. W biegu na 100 metrów uplasował się na ósmej pozycji z najlepszym rezultatem w tym roku - 12.38.
Z przyjemnością odnotowujemy powrót do czynnego uprawiania sportu, po piłkarskiej kontuzji, nadziei Gimplowskich biegów i rzutów Adriana Sobolaka. W drugim starcie w życiu na 400 metrów, złamał granicę 58 sekund, szykuje się mocny punkt na Lekkoatletyczną Ligę Szkół Ponadgimnazjalnych.

To była udana sobota lekkoatletów UKS „Gimpel” Nowy Targ.