Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Snow
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.03.2016, 22:00 | czytano: 794

Motocross/enduro: To była dobra decyzja

Miniona runda sezonu SuperEnduro, której gospodarzem była czeska Praga, okazała się dla startującego w klasie Junior Oskara Kaczmarczyka bardzo udana, mimo że jeszcze w przeddzień zawodów nic na to nie wskazywało.

 Przez wstrząśnienie mózgu, jakiego Nowotarżanin doznał na dwa dni przed eliminacją MŚ w Czechach, jego udział w rywalizacji do samego końca stał pod ogromnym znakiem zapytania. Finalnie Kaczmarczyk jednak wystartował i ukończył zawody z wynikiem 7-7-8, co dało mu 7 pozycję w klasyfikacji zawodów i pozwoliło na awans w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

W trakcie piątkowej podróży do Pragi samopoczucie Oskara wciąż nie było najlepsze. Pomimo ogromnej chęci udziału w sobotniej rywalizacji, ból głowy wciąż dawał mu się we znaki. Podjęcie decyzji o starcie Oskara przesunięto na dzień zawodów. Choć po treningu dowolnym rokowania nie były najlepsze, to już po udanych kwalifikacjach i z bardzo pozytywnym nastawieniem do trasy, Kaczmarczyk podjął o starcie w wyścigach finałowych.

W pierwszym finale wieczoru Oskar jechał swoim tempem i starał się wystrzegać popełniania błędów. Przyjęcie tej strategii pozwoliło mu ukończyć wyścig na siódmej pozycji. W biegu drugim Oskar czuł już zdecydowanie pewniej i zaliczył doskonały start. Po wyjściu z pierwszego zakrętu plasował się na drugiej lokacie. Niestety na sekcji skalnej przednie koło jego motocykla zakleszczyło się między dwoma kamieniami, przez co spadł on niemalże na sam koniec stawki i przez resztę wyścigu musiał odrabiać straty. Ostatecznie Oskar zdołał wskoczyć na siódme miejsce i z takim wynikiem przekroczył linię mety.

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym finałem okazał się ten ostatni. Oskar ponownie odnotował świetny start, ale tym razem konsekwentnie piął się w górę tabeli wyników. W końcu dołączył do ścisłej czołówki i był trzeci. Gdy wydawało się, że wszystko dalej będzie układało się tak pomyślnie, to na stromym podjeździe z drewnianych belek, jeden z zawodników zaliczył upadek i wpadł na Oskara. Miejsce tego zajścia okazało się tak niefortunne, że powrót Kaczmarczyka na motocykl zajął mu kilka sekund, przez co spadł on na 9 lokatę. Tej straty nie udało się już odrobić i bieg trzeci Oskar ukończył na 8 miejscu. Wynik 7-7-8 dał mu 7 miejsce w klasyfikacji zawodów.

"Mój występ w Pradze od samego początku stał pod znakiem zapytania. Na dwa dni przed Grand Prix zaliczyłem dość poważny upadek, który skończył się wstrząśnieniem mózgu i wizytą w szpitalu. Podjęliśmy jednak decyzję, że jedziemy do Czech i że wszystko okaże się miejscu po pierwszym treningu. Tor jednak mi tak spasował, że nie mogłem sobie odpuścić tych zawodów. To była dobra decyzja, bo zawody zakończyłem na 7 miejscu. Trasa była bardzo wymagająca i wielu zawodników doznało kontuzji. Nie poddałem się i jestem bardzo zadowolony z występu" - powiedział po zawodach Oskar Kaczmarczyk.

Po czeskiej eliminacji Mistrzostw Świata, dosiadający motocykl KTM 250 EXC zawodnik z Nowego Targu, odnotował także awans w klasyfikacji końcowej cyklu i obecnie plasuje się na miejscu 10.

Ostatnia runda sezonu 2015/2016 odbędzie się dokładnie 19 marca w Madrycie.

Informacja Prasowa

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij