PM 10: 9 | 18 %
PM 10: 7 | 14 %
28.01.2009, 22:28 | czytano: 805

Hokej. MMKS wygrywa na swoim lodzie z KTH Krynicą 11:5

NOWY TARG. We środę na własnym lodowisku MMKS podejmował KTH Krynicę. Mecz zakończył się wynikiem 11:5 dla Szarotek. W całym spotkaniu było wiele niewykorzystanych okazji do kolejnych bramek.

Pierwsza odsłona była wygraną tercja dla „Szarotek”. MMKS wygrał tę część spotkania 4:2. Wznowienie na początku tego meczu było remisowe, ale nowotarscy hokeiści przejęli krążek i już w 30 sekundzie zamknęli KTH we własnej tercji. W tej odsłonie padło 10 bramek. Pierwsza bramka padła dla KTH w 2 minucie, a jej autorem był Zabawa. Wyrównującą bramkę dla MMKS-u strzelił Wcisło po podaniu Michalskiego. Druga bramka padła 42 sekund później. Autorem jej Bryniarski. Kolejne bramki w tej odsłonie strzelali: Wcisło i Kapica, a dla KTH - Zabawa. I odsłona skończyła się wynikiem 4:2.

Druga odsłona zaczęła się tak jak pierwsza. Wznowienie remisowe i od razu kontra na bramkę KTH. Kolejna tercja wygrana dla nowotarżan. W 21 minucie nowotarżanie stworzyli sobie świetną sytuacje do strzelenia bramki, ale bramkarz KTH nie dał się pokonać. W 22 minucie „Szarotki” zostały przez chwilę zamknięte w tercji. Było wtedy na lodzie 5 na 5, a także Krynica w tej akcji strzeliła w słupek, Nowotarżanie mieli okazje do strzelenia bramki, ale jej nie wykorzystali. Wyjechali z kontrą 2 na 1 i Mrugała nie trafia bramki. Kapica w 23 minucie chciał zaskoczyć bramkarza z ostrego kąta, a potem dostał dobre podanie sam na sam, ale nie opanował krążka i zgubił go. KTH dwa razy miała kontry, ale ich nie wykorzystali. Nowotarżanie w tej tercji mieli bardzo dużo sytuacji. Bramki w tej tercji dla MMKS-u strzelali: Wcisło, Michalski, Piorun, dla KTH: Broniewski, Zabawa.

Ostatnia odsłona zaczęła się tak jak poprzednie tercje. Już na początku trener dał szansę drugiemu bramkarzowi. Wszedł Szlachtowski zeszedł Mrugała S. W tej tercji wpadło 5 bramek. Było bardzo dużo kar. Już od początku odsłony MMKS atakował. Świetna dwójkowa akcja nowotarżan Szumala i Kaczorowski. Po tej akcji padła bramka. Kapica świetnie wypracował sobie sytuacje i został mu tylko ostatni obrońca - chciał się przedostać, ale nie mógł i jakoś oddał strzał. W 45 minucie Wielkiewicz dostał podanie od Bryniarskiego i próbował zaskoczyć bramkarza prawie z zerowego konta. Świetnym strzałem popisał się Władysław Bryniczka. Oddał ładny strzał z niebieskiej z klepy i bramkarz zostaje pokonany kolejny raz. W 51 minucie Michalski nie wykorzystał sytuacji "sam na sam", kiedy otrzymał podanie od Kapicy. KTH wypracował sobie akcje i nie trafiają w takim ważnym momencie do pustej bramki. Kolejna akcja KTH. Majoch otrzymał podanie i też nie opanował krążka. Ostatnia okazja padła dla KTH. Okazję miał Murej, który wyjechał sam na sam, ale obronił Szlachtowski. Koniec spotkania. MMKS wygrywa 11:5.

MMKS Podhale Nowy Targ – KTH Krynica 11:5