Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 17.1 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
13°
Wiatr: 18.612 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
14°
Wiatr: 17.028 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
14°
Wiatr: 16.632 km/h Wilgotność: 55 %
Clear
13°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 53 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
2
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
11
18
09.07.2018, 23:17 | czytano: 2729

Ponad ćwierć kilometra pod wodą na jednym oddechu - Krzysztof Dąbrowski IV na Mistrzostwach Świata w Belgradzie

W stolicy Serbii rozegrane zostały Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu. Podczas tych zawodów, 12-osobowa Reprezentacja Polski odniosła ogromne sukcesy. Zdobyli łącznie 7 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

arch. K Dąbrowskiego
Polacy zawojowali również kwalifikacje, w których wywalczyli łącznie 17 miejsc startowych. To najlepszy wynik ze wszystkich reprezentacji narodowych, możemy więc być dumni z naszych zawodników.

Podczas Mistrzostw Świata rozgrywane zostały trzy dyscypliny: pływanie na wstrzymanym oddechu bez płetwy (dynamic no fins), pływanie na wstrzymanym oddechu w płetwach (dynamic with fins), statyczne wstrzymanie oddechu na czas (static apnea). W zawodach wzięło udział 125 zawodników z całego świata, do finałów trafiło 12 najlepszych zawodniczek i zawodników kwalifikacji, którzy startowali w dwóch seriach: ważniejszej A (6 najlepszych wyników z kwalifikacji) i B (kolejna najlepsza szóstka zawodów). Rewelacyjnie zaprezentował się nowotarżanin Krzysztof Dąbrowski. Wywalczył starty w finałach B, poprawiając dwa rekordy życiowe. Jednym z nich było wstrzymanie oddechu na 8 minut i 12 sekund, co dało mu 8 miejsce w klasyfikacji generalnej statyki. Ten czas nie został bez echa. Krzysztof wykonał tę próbę jedynie o 34 sekundy słabszą, od oficjalnego Rekordu PolskiDrugim rekordem było przepłynięcie pod wodą w monopłetwie 253 metrów. Tym wynikiem Krzysztof wygrał finał B. Okazało się, że odległość nowotarżanina, jest druga najlepszą odległością tych Mistrzostw Świata. Wielu zawodników z finału A, nie zaliczyło swoich prób i zostało zdyskwalifikowanych. Niestety startując z podrzędnego finału B, nurek z Nowego Targu został sklasyfikowany na 4 miejscu. Film z rekordowej próby na odległość 253m:


- Nieustający kontrakt promocyjnej możliwości trenowania dla nowotarżanina, podpisany przez burmistrza Miasta Grzegorza Watychę i dyrektora MCSiR w Nowy Targu Krzysztofa Łapsę, owocuje pięknymi wynikami. To wspaniałe uczucie móc odwdzięczyć się i pokazać logo MCSiR w Nowym Targu na arenie międzynarodowej. Dziękuję - mówi Krzysztof Dąbrowski.

Na Mistrzostwa Świata we Freedivingu nowotarżanin pojechał dzięki wsparciu firmy Arcese Polska i Salming Polska, a także sponsorów reprezentacji Polski: BANDI, RECEVENT, Kryta Pływalnia Via Sport w Jaworznie.b

Pełna relacja z zawodów za stronie stowarzyszenia Freediving Poland.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Płetwal10:22, 13 lipca 2018
Gratulacje dla Krzyśka!
tatalichaczek15:25, 12 lipca 2018
gratulacje, a tak apropopopo, jak coś złego się stanie to komentarzy (zjadliwych) sto, a tutaj cisza, smutne
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas