Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
31.05.2019, 09:19 | czytano: 2149

Deichmann Minimistrzostwa - znamy już zwycięzców w najstarszej kategorii

Po fazie ligowej w grupie U13 nie było jednoznacznego faworyta. Kilka drużyn prezentowało bardzo zbliżony poziom dzięki czemu w fazie finałowej rywalizacja byłą bardzo zacięta.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Argentyny, tworzona przez zawodników klubu Młoda Orawa Jabłonka prowadzona przez trenera Stanisława Oskwarka i to ona wywalczyła awans na Finał Finałów.

Deichmann Minimistrzostwa Jabłonka 2019 już za nami. Jest zwycięstwo Argentyny. Pod taką flagą Młoda Orawa Jabłonka w roczniku 2006 wystawiła swoją drużynę w składzie Tomasz Utrata, Dawid Oskwarek, Mateusz Janowiak, Igor Zahora, Sebastian Zając, Adrian Grudnik, Ania Oskwarek, Maciej Dworszczak, Kamil Domin, Łukasz Oskwarek. Jest też radość, jest i satysfakcja. Trudno w to uwierzyć mając w pamięci że niespełna rok wcześniej kompletowaliśmy rozpadającą się drużynę. Tak bywa. Przyjęliśmy nowych bardzo ambitnych zawodników którzy ciężko pracowali i zrobili ogromne postępy. Drużyna wypracowała też własny styl gry dostosowany do predyspozycji i umiejętności. Wszystko zagrało i teraz możemy się cieszyć zwycięstwem. W pierwszej fazie Turnieju Daichman Minimistrzostwa Jabłonka mogliśmy zapoznać się ze stylem gry przeciwników ich mocnymi i słabszymi stronami. Był to też czas żeby popracować nad własnymi błędami. Dopiero faza Play-off tak naprawdę decydowała o wynikach. Tu każdy może wygrać bez względu jak grał w pierwszej fazie, dlatego tak ważna jest koncentracja od samego początku. Dochodzimy do półfinału gdzie spotykamy się z Brazylią, zaprzyjaźnioną drużyną z Rabki Zdrój. Bardzo trudny przeciwnik który wysoko postawił poprzeczkę. Po pierwszej połowie schodzimy z remisem 2 do 2 . W drugiej połowie jako pierwsi zdobyliśmy bramkę i do końca broniliśmy tego wyniku zaciekle. Daje nam on awans do finałów. W finale Uganda, kolejna zaprzyjaźniona drużyna tym razem z Ludźmierza. Wszyscy dobrze się znają, nie raz ze sobą walczyli. Mecz otwiera się rewelacyjnie, szybko zdobywamy pierwszą bramkę, drużyna gra już bez stresu, poprawiamy wynik i zwyciężamy. Jest radość są łzy, są szczęśliwi rodzice. To właśnie rodzicom chciałem najbardziej podziękować. To mądrzy rodzice wspierają swoich mistrzów kiedy przegrywają i motywują ich do pracy ale też odbierają swoją nagrodę w takich właśnie chwilach. Myślę że warto na to pracować. Z mojej strony podziękowania dla wszystkich zawodników i osób które przyczyniły się do tego sukcesu - powiedział po finale trener Oskwarek.

Organizatorzy mieli jednak w zanadrzu nie lada niespodziankę. Dzięki rekordowej ilości drużyn zgłoszonych do turnieju w Jabłonce Stowarzyszenie Kochamy Sport - organizator rozgrywek - przyznało dodatkowe dwie dzikie karty dla II i III drużyny! Tym samym drużyna Ugandy w której barwach grają zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Wiatr Ludźmierz oraz Brazylia złożona z wychowanków Akademii Piłkarskiej Wierchy Rabka-Zdrój również zagrają na stadionie Sandecji w Nowym Sączu.

Dziękujemy Panu Rudolfowi Guzik za zaproszenie i liczymy w przyszłym roku na kolejne. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się rozegrać wszystkie mecze grupowe oraz finał. Emocje były jak co roku ogromne, choć z roku na rok drużyn jest coraz więcej, i rywalizacja w każdej kategorii wiekowej rośnie. Organizacja jest na bardzo wysokim poziomie, i nie można się do niczego doczepić. Nie zwróciłem uwagi na rodziców innych drużyn, ale wiem, że nasi swoim dopingiem wspięli się na wyżyny, abyśmy doszli jak najdalej. W tym roku jedna nasza drużyna jedzie na finały do Nowego Sącza, za rok postaramy się aby były dwie - podsumował rozgrywki Paweł Klimowski - trener drużyny Ugandy (Wiatr Ludźmierz) – vice mistrz DMM w Jabłonce

Finał był również okazją do wyróżnienia najlepszych zawodników:
Najlepszy Strzelec - Szymon Macioł (Brazylia)
MVP - Dawid Oskwarek (Argentyna)
Najlepszy bramkarz - Mateusz Mrożek (Uganda)


Klasyfikacja końcowa:
1. Argentyna (Młoda Orawa Jabłonka)
2. Uganda (Szkółka Piłkarska Wiatr Ludźmierz)
3. Brazylia (Akademia Piłkarska Wierchy Rabka-Zdrój)
Peru (Szkółka Piłkarska Didi-Gol Rabka Zdrój)
Francja (Klub Sportowy Zakopane)
Portugalia (Młoda Orawa Jabłonka)
Niemcy (Perfect Skills Academy)
Anglia (UKS SP2 Tęcza Nowy Targ)
Dania (Zawrat Bukowina Tatrzańska Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki)
Paragwaj (Zawrat Bukowina Tatrzańska Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki)
Chorwacja (MasterKids)
Szwajcaria (ROK Sport)
Polska (Klub Sportowy SPS)
Urugwaj (Klub Sportowy Zakopane)
Słowenia (Młoda Orawa Jabłonka)
Holandia (Szkółka Piłkarska Wiatr Ludźmierz)
WKS (KS Zakopane - dziewczyny)
Włochy (UKS SP2 Tęcza Nowy Targ)
Belgia (UKS SP2 Tęcza Nowy Targ)
Hiszpania (Młoda Orawa Jabłonka)

Kolejne rozgrywki już w najbliższą sobotę 1 czerwca, nietypowo na stadionie sportowym w Ludźmierzu, gdzie wyjątkowo rozegrana zostanie jedna z rund dla kategorii U7, U9, U11. Z okazji przypadającego w ten dzień Dnia Dziecka organizatorzy zapowiadają wiele dodatkowych atrakcji.


wo/ zdj. Łukasz Sowiński

galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij