HK Keżmarok zwycięzcą turnieju hokejowego rocznika 98-99. Nowotarżanie zajęli 2 i 4. miejsce - podhale24.pl
17.01.2010, 15:03 | czytano: 626

NOWY TARG. Ostatni dzień turnieju międzynarodowego rocznika 98 – 99 o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 przyniósł nam końcowe rozstrzygnięcia. Wielkim zwycięzcą zawodów zostali Słowacy z HK Keżmaroka, którzy w finale pokonali faworyzowany pierwszy zespół MMKS-u.

W meczu o trzecie miejsce doszło do konfrontacji drugiej drużyny MMKS z Tiumen Rubin. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli Rosjanie.

Zanim doszło jednak do tych spotkań rozegrano spotkanie między HK Keżmarok i Tiumen Rubin, które miało zdecydować o tym, która z tych drużyn awansuje do finału a która zagra o trzecie miejsce. Mecz wygrali Słowacy 11:5 i to oni zagrali później w finale.

Mecz o III miejsce
Spotkanie o brązowy medal było potyczką między MMKS II (r.99 – 2000) a Tiumenem Rubin. Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych Roberta Furcy, którzy na samym początku objęli prowadzenie po golu Adriana Słowakiewicza. Tercję tą jednak wygrali Słowacy, którzy strzelili w krótkim czasie dwa gole i objęli prowadzenie 1:2. W drugiej tercji na tafli dominowali wciąż goście zza południowej granicy, którzy tę odsłonę wygrali 3:0. Trzecia tercja przyniosła nam dwie bramki rosyjskich zawodników i jedną, dla MMKS II po solowym rajdzie Grzegorza Wójtowicza. Tym samym Tiumen Rubin zajął III miejsce a MMKS Podhale II został sklasyfikowany na IV miejscu.

MMKS Podhale Nowy Targ II (r.99 – 00) – Tiumen Rubin 2:7 (1:2 ; 0:3 ; 1:2)
Bramki dla MMKS II: Słowakiewicz, Wójtowicz

MMKS II: Mateusz Neuwelt, Paweł Bizub – Karol Cebula, Mateusz Gruchacz, Kacper Kamieniecki, Szymon Kurowski, Jan Szewczyk, Grzegorz Wójtowicz, Oskar Zamarlik, Ernest Bochnak, Patryk Chowaniec, Kacper Faltyn, Jarosław Jaskierski, Łukasz Kamiński, Jakub Klimas, Alan Krauzowicz, Hubert Pysz, Mirosław Rokicki, Adrian Skalski, Bartłomiej Wsół, Adrian Słowakiewicz, Jakub Worwa, Mateusz Truty; Trener: Robert Furca ; Kierownik: Mieczysław Rokicki

FINAŁ
W wielkim finale spotkały się drużyny HK Keżmarok i MMKS Podhale Nowy Targ I (r. 98). Poprzednie spotkanie między tymi drużynami rozegrano wczoraj i zakończyło się wynikiem, 5: 3 dla MMKS I. Przed tym spotkaniem nowotarżanie byli pewni siebie. W odniesieniu zwycięstwa miał im pomóc szczęśliwy sędzia międzynarodowy, jakim jest Jacek Rokicki. Młodzi chłopcy byli bardzo zadowoleni z tego faktu, bo jak sami podkreślali: „Pan Jacek pozwala nam grać ostro ciałem”. Sędziujący wówczas mecz o trzecie miejsce Robert Długi – również arbiter międzynarodowy – ze smutkiem przyjął wiadomość, że nie zaskarbił sobie jeszcze sympatii młodych hokeistów. Niestety nawet sędzia nie będzie potrafił pomóc hokeistom z MMKS I jeśli oni zapomną jak się strzela bramki. Już od pierwszej minuty meczu zarysowała się wyraźna przewaga hokeistów zza południowej granicy. Widać, że wyciągnęli wnioski z wcześniejszej porażki. Najlepsi zawodnicy drużyny MMKS Alan Łyszczarczyk i Rafał Podlipni nie mogli sobie znaleźć miejsca na lodzie. Na dodatek w 5 min. stracili na 12 minut gry kapitana Bartłomieja Zająca, który został ukarany karą 2 min. a dodatkowo 10 min. za niesportowe zachowanie. Słowacy pierwszą okazję gry w przewadze wykorzystali strzelając gola. Niespełna minutę później nowotarżanie tracą drugiego gola. Kiedy w 15 i 19 minucie nowotarżanie tracą dwie kolejne bramki wydaje się, że Słowacy ten mecz mają już pod kontrolą. Dwadzieścia sekund po czwartej bramce dla Keżmaroka, Rafał Podlipni wlał w serca trenerów, kibiców i zawodników nowotarskiej drużyny iskierkę nadziei strzelając pierwszego gola. Tercja zakończyła się wynikiem 1:4.

Przerwę między I a II tercją nowotarżanie spędzili bardzo długo w swej szatni. Kierownik drużyny Andrzej Zając nie chciał zdradzić, co tam się działo. Uspokajał jednak, że gospodarze jeszcze ostatniego słowa w tym meczu nie powiedzieli. Młodzi chłopcy z Nowego Targu w II tercji pokazali, że drzemie w nich potencjał i że nawet z takiej opresji potrafią wyjść. W 24 minucie drugą bramkę dla MMKS zdobył Alan Łyszczarczyk a w 32 minucie grając w przewadze mocnym strzałem z niebieskiej kontaktową bramkę zdobywa Zając. Później nastąpi 7 sekund, które wstrząśnie drużyną Keżmaroka. Bo właśnie tyle potrzebował Łyszczarczyk by zdobyć dwa gole i wyprowadzić swą drużynę po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do Słowaków, którzy w 38 minucie doprowadzają do wyrównania po 5. Takim też rezultatem kończy się ta emocjonująca tercja.

Ostatnia tercja miała przynieść odpowiedź czy nowotarżanie potrafią się zmobilizować i odmienić losy meczu. Niestety szczęście sprzyjało dziś graczom słowackim, którzy również byli bardziej skuteczni w wykończaniu sytuacji podbramkowych. W 43 minucie strzelili 6 gola a w 49 minucie dołożyli jeszcze 7 i MMKS był pod ścianą, bo przegrywał dwoma bramkami. Co prawda później raz po raz kotłowało się pod bramką gości, ale nowotarżanie za nic nie mogli trafić między słupki ich bramki. Dopiero w 54 minucie Podlipni zmusił do kapitulacji słowackiego golkipera, ale to było wszystko, na co było stać dziś MMKS I. Na minutę przed końcem meczu MMKS ściągnął bramkarza, lecz i to nie dało pożądanego skutku, bowiem Słowacy strzelili 8 bramkę. Po końcowym gwizdku radości hokeistów z Keżmaroka nie było końca. Na ceremonie wręczenia nagród nowotarżanie wychodzili z łzami w oczach, lecz drugie miejsce to również sukces.

MMKS Podhale Nowy Targ I (r.98) – HK Keżmarok 6:8 (1:4 ; 4:1 ; 1:3)
Bramki dla MMKS I: Podlipni 2, Łyszczarczyk 3, Zając.

MMKS I: Mateusz Rapacz, Karol Buczek - Szymon Cyran, Jakub Habura, Tadeusz Huzior, August Kieta, Alan Łyszczarczyk, Maksymilian Maciaś, Bartosz Olchawski, Sebastian Borowicz, Daniel Pierzchała, Rafał Podlipni, Mateusz Siaśkiewicz, Dominik Worwa, Michał Chrobak, Bartłomiej Zając; Trener Arkadiusz Pysz; Kierownik: Marek Olchawski i Andrzej Zając

Miano najlepszego obrońcy przypadło hokeiście z Keżmaroka: Daniel Slanina. Najlepszym bramkarzem został: Sergey Karmakskihh z Tiumen Rubin. Najlepszym napastnikiem turnieju został Alan Łyszczarczyk z MMKS I.

Turniej sędziowali: Wojciech Kolusz, Robert Długi i Jacek Rokicki.

Końcowa kolejność Międzynarodowego Turnieju rocznika 98 – 99 o puchar Dyrektora SP nr.11 w Nowym Targu: