Uczniowie mieli przyjemność zwiedzić m.in. Muzeum Toruńskiego Piernika, Filharmonię, Teatr Baj Pomorskich, Bulwary Nadwiślańskie z Ruinami Zamku Krzyżackiego, toruński Spichlerz, Dom Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bazylikę katedralną, pomnik Mikołaja Kopernika oraz Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Drugiego zaś dnia odwiedzono toruńskie Planetarium, Muzeum Podróżnicze Tony Halika i Elżbiety Dzikowskiej, Centrum Edukacji Geodium, manufakturę pierników, Muzeum Kultury Wschodu i Orientu, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Sztuki Sakralnej, Dom Legend Toruńskich, a także Park Pamięci Narodowej ofiar II wojny światowej i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Dzień zakończył się pyszną kolacją i spacerem wokół tężni solankowej.
Trzeciego dnia czekała Bydgoszcz. To miasto ciekawe i różnorodne. Tego dnia uczniowie mogli zobaczyć Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego, Filharmonię Pomorską, Pomnik króla Kazimierza Wielkiego - założyciela miasta, słynną ulicę Długą, fragment murów obronnych oraz fosę, ulicę pod Blankami, fontannę Potop, bydgoską sesję i hotel pod Orłem, Bydgoską Farę czyli Katedrę pw. Św. Marcina i Mikołaja, in. Sanktuarium Matki Boskiej z Różą lub Matki Bożej Pięknej Miłości, Bulwary nad Brdą, Stary Rynek z Ratuszem (dawne kolegium jezuickie), okno z Panem Twardowskim, kompleks trzech spichrzy nad Brdą, Wyspę Młyńską i Młyny Rothera z Galerią Sztuki Nowoczesnej, rzeźby, m.in. Linoskoczek nad Brdą, Łuczniczka w Dzielnicy Muzycznej, Przechodzący przez Rzekę oraz miejsce kręcenia filmu ?Magiczne drzewo. Czerwone krzesło?. Największą atrakcją była wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym uczniowie odbyli warsztaty i sami wykonywali pachnące mydełka. W drodze powrotnej do Torunia uczniowie odwiedzili Galerię Toruńską i Cinema City, w którym obejrzeli film Akademia Magii.
Grębocin i Ciechocinek był celem czwartego dnia wycieczki. - Po odwiedzinach w kościele i zjedzeniu smacznego śniadania uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w dalszą drogę. Celem ich wyprawy był Grębocin, a w nim Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, w którym wychowankowie odbyli ciekawe warsztaty kaligraficzne, wysłuchali opowieści o tworzeniu papieru i druku oraz sami wyprodukowali kartki papieru z celulozy. Kolejnym punktem programu był przejazd do Ciechocinka, miasta o charakterze uzdrowiskowym. Uczniowie mogli podziwiać sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnie wód mineralnych oraz parki, w których królują dywany kwiatowe. Zobaczyli słynną Muszlę Koncertową, fontannę Grzybek, fontannę Jaś i Małgosia, Park Zdrojowy, a w nim unikatowe drzewa, rośliny i zwierzęta, słynną ulicę Zdrojową oraz największe w świecie tężnie solankowe - relacjonuje Edyta Karkoszka.
Po tak ekscytującej wyprawie uczniowie wraz z ich opiekunami udali się w drogę powrotną na Orawę. Myślę, że na długo w ich pamięci pozostaną te bezcenne i niepowtarzalne chwile spędzone na szkolnej wycieczce. Dziękujemy również za troskę i opiekę naszemu pilotowi, panu Markowi, który okazał się wyjątkowy i niezastąpiony - dodaje opiekun wycieczki.
źródło: szkoła, s/
Skontaktuj się z nami
- +48 796 024 024
+48 18 52 11 355 - redakcja@podhale24.pl
- m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas