Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.04.2010, 16:33 | czytano: 1502

Krościenko: nakrywali stoły "Z krajobrazu Pienin" (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły

Siedem szkół uczestniczyło 8 kwietnia w zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku Międzyszkolnym Konkursie Nakrycia Stołów Okolicznościowych o tematyce „Z krajobrazu Pienin”.

W rywalizacji uczestniczyły drużyny z: Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niedzicy, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, Zespołu Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, ZS nr 1 im. KEN w Nowym Sączu, Prywatnej Szkoły Hotelarskiej w Zakopanem i Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku.

Zmagania konkursowe polegały na nakryciu stołu dla czterech osób, zgodnie z zaproponowanym przez uczestnika menu, dekoracji stołu zgodnej z tematyką konkursu, wykonaniu okolicznościowej karty menu i dokonaniu prezentacji efektów swojej pracy.

W jury zasiadły: Barbara Mikołajewicz - przedstawicielka Stowarzyszenia Góralskiego oraz wybrane drogą losowania nauczycielki przedmiotów zawodowych ze szkół biorących udział w konkursie: Michalina Lizoń, Dorota Kościelniak i Barbara Ciesielka. Jurorki łatwego zadania nie miały, bo - jak informuje Krystyna Gucwa, dyrektor ZSZiP w Krościenku - wszystkie prace zachwycały pomysłowością, artyzmem, bogactwem dekoracji i dbałością o szczegóły, a uczestnicy konkursu wykazali się profesjonalnym przygotowaniem oraz posiadanymi zdolnościami zarówno zawodowymi jak i artystycznymi. W końcu jednak wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła Karolina Pintscher z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku, która pod kierunkiem Zofii Cieśli przygotowała stół „U stóp Sokolicy”. II miejsce przypadło w udziale ex aequo Ewie Bełciak reprezentującej Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Suskiego w Nowym Targu za stół „Wiosna w Pieninach” przygotowany pod kierunkiem pani Doroty Kościelniak oraz Tomaszowi Garncarczykowi z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu za stół „Biesiada myśliwska”, przygotowany pod kierunkiem Marii Słowik. III miejsce zajął Hubert Hilger z Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku, który pod kierunkiem Michaliny Lizoń przygotował stół „Jadło u gazdy”. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody, ufundowane przez sponsorów.

Organizatorką i koordynatorką konkursu była Barbara Ciesielka, nauczycielka teoretycznych przedmiotów zawodowych w ZSZiP w Krościenku.

oprac. p/

Zdjęcia: Archiwum szkoły
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij