Najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i wyróżnienia. Finaliści, którzy zajęli pierwsze miejsca, będą reprezentować powiat nowotarski podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 19-20 maja 2026 roku w Mikluszowicach.
W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli zaproszeni goście, wśród których obecni byli: I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu młodszy inspektor Robert Skałka, burmistrz miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, wójt gminy Raba Wyżna Tomasz Rajca, wójt gminy Jabłonka Stanisław Kasprzak, zastępca wójta gminy Łapsze Niżne Grzegorz Findura, a także Leszek Ciężobka - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu. Gospodarzem wydarzenia była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Edyta Smarduch.
Organizatorzy podkreślili, że celem turnieju jest promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie odpowiedzialnych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.
Finaliści konkursu:
Grupa I
Klasyfikacja drużynowa
1. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zubrzycy Dolnej
2. Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych
3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej
Klasyfikacja indywidualna
1. Franciszek Fryźlewicz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej
2. Dominik Skawiński - Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych
3. Bartłomiej Joniak - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Zubrzycy Górnej
Grupa II
Klasyfikacja drużynowa
1. Szkoła Podstawowa im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem
2. Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawie
Klasyfikacja indywidualna
1. Sebastian Sęk - Szkoła Podstawowa im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem
2. Emilia Klimas - Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej
3. Bartosz Jaroszewski - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawie
Źródło: KPP Nowy Targ, r/





























