Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Rabka Zdrój i okolice
Clear
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 13
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 13
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 13
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.09.2010, 20:34 | czytano: 1066

Uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem z wizytą w Powiatowym Zarządzie Dróg

arch. szkoły

Delegacja z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem gościła w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu. Uczniowie przekazali na ręce dyrektora mgr inż. Roberta Waniczka plakaty własnego autorstwa, które brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.

Konkurs organizowany jest przez Renault przy wsparciu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Uczniowie biorą w nim udział od kilku lat.

Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich” to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce i Europie. W ostatnich trzech edycjach plakaty ze Skrzypnego były zakwalifikowane do ścisłego finału, co na około 2000 prac ocenianych ze wszystkich szkół z Polski, które nadesłały prace jest ogromnym sukcesem. Od kilku lat Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu będącym jednostką organizacyjną Starostwa Nowotarskiego jest partnerem szkoły w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wymienić chociażby należało zabezpieczenia na drodze powiatowej, która przebiega obok szkoły, jak również inne inicjatywy.

W tym sympatycznym spotkaniu szkołę reprezentowała p. Monika Peciak z dwójką wychowanków finalistów konkursu. W spotkaniu również uczestniczyli dwaj radni z Rady Powiatu Nowotarskiego z klubu Związek Podhalan Władysław Tylka oraz Kazimierz Bielak.

Delegacja poinformowała obecnych na spotkaniu, że bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest zwiększenie aktywności władz samorządowych, dyrektorów szkół oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, jak również promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Maria Tylka, dyrektor ZSPiG w Skrzypnem
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij