Niedziela, 19 styczeń 2020, Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.05.2011, 11:35 | czytano: 1182

Nauczyciele piszą: międzynarodowy projekt w Gimnazjum w Krempachach (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły

W Gimnazjum w Krempachach dobiega końca kolejny międzynarodowy projekt eTwinning: GOAL! Go Outside And Learn.

W projekcie, realizowanym w języku angielskim bierze udział - poza szkołą z Krempach - także pięć innych szkół europejskich: Collège les Eyquems (Merignac, Francja), Havukosken koulu (Vantaa, Finlandia), Osnovna škola Brodarica (Šibenik, Chorwacja), Osnovna šola Simona Kosa (Podbrdo, Słowenia) i IES Ramón Cabanillas (Cambados, Hiszpania). GOAL jest częścią dwuletniego projektu Comenius „SMILE - School Maths In Learning English” realizowanego razem ze szkołą z Merignac.

Główną ideą projektu są lekcje poza klasą. Uczniowie - zwłaszcza, gdy jest ładna pogoda - często proszą nauczycieli, aby przeprowadzić lekcję na świeżym powietrzu. W projekcie GOAL to nauczyciele wyszli z taką inicjatywą, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją uczniów. Dlaczego nie wyjść poza mury szkoły? Nauczyciele ze współpracy z uczniami zaplanowali zajęcia poza klasą i włączyli je w zwykły plan lekcji. Tematy tych lekcji były związane z programami nauczania i przeprowadzone w kilku krajach. Cele, harmonogram i wyniki zostały udostępnione on-line. Uczniowie i nauczyciele z sześciu krajów współpracowali i komunikowali się za pośrednictwem Internetu, pracowali w grupach, wymieniali się wiedzą, wspólnie tworzyli produkty projektu, podnosili swoje umiejętności językowe, społeczne i międzykulturowe, także w wymiarze europejskim.

W działaniach projektowych wzięło udział 420 uczniów (22 klasy) z sześciu krajów, w wieku od 10 do 17 lat, w tym z obniżonymi wymaganiami. Koordynatorami było 6 nauczycieli (głównie matematyki), którzy współpracowali w swoich szkołach w sumie z 15 innymi nauczycielami, a także rodzicami, szkolnym lekarzem i instytucjami. W polskiej szkole partnerskiej projekt koncentrował się na integracji nauczania matematyki i języka angielskiego (elementy CLIL) - uczniowie pracowali samodzielnie pod kontrolą nauczycieli tych dwóch przedmiotów, którzy ściśle ze sobą współpracowali.

W ramach projektu od grudnia 2010 do kwietnia 2011 zaplanowano i przeprowadzono 12 lekcji, każdą w co najmniej dwóch krajach. Lekcje zostały opisane przez nauczycieli w prezentacjach, opublikowano materiały wykonane przez uczniów oraz dokumentację w postaci zdjęć i filmów.

Działania podjęte w projekcie wpłynęły pozytywnie na uczniów, zwłaszcza słabszych. Bardzo chętnie brali udział w lekcjach projektowych i wnosili dużo do prac swojego zespołu. Mieli okazję się wykazać i podnieść swoje umiejętności społeczne. Było to szczególnie istotne dla uczniów z trudnościami w nawiązywaniu kontaktów i zdolnością do współdziałania w grupie. Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli projekt GOAL był okazją do zbudowania nowych relacji i lepszego poznania. Procentowało to na wszystkich zajęciach, nie tylko lekcjach organizowanych w ramach GOAL.

Łukasz Iżyk

Zdjęcia: Archiwum szkoły
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij