Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.09.2012, 23:15 | czytano: 1687

Razem możemy więcej. Młodzież z nowotarskiej SP nr 4 "sprząta świat" (zdjęcia)

zdj. Dorota Kowalczyk

Od 1994 roku, pod koniec września miliony wolontariuszy; młodzieży, dorosłych, którym zależy na ochronie środowiska, wyrusza do lasów, na pobocza dróg, do parków celem uporządkowania tych terenów. W tym roku dołączyli do nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu.

Akcja "Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. To wspólna lekcja ekologii, której celem jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą kampanii jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku w zakresie poszanowania zasobów naturalnych (wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań, począwszy od unikania tworzenia odpadów przez selektywną zbiórkę po recykling.

Nadleśnictwo Nowy Targ od wielu lat prowadzi edukację przyrodniczo-leśną. W atrakcyjnej formie pracownicy Nadleśnictwa przybliżają młodzieży podstawowe zagadnienia, dotyczące specyfiki lasu, gospodarki leśnej i pracy leśników. Bardzo ważnym zadaniem jest bowiem kształtowanie właściwych postaw ludzi młodych w stosunku do przyrody.

Wiedza wyniesiona ze szkoły, pogłębiona nauką praktyczną, prowadzoną przez leśników jest bardziej atrakcyjna i lepiej się utrwala, a systematyczne działania edukacyjne są niezbędnym warunkiem utrzymania naszego środowiska w dobrej kondycji i czystości.

Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata” w Szkole Podstawowej nr 4 miała wyjątkowy charakter. Młodzież nie tylko porządkowała tereny w okolicy szkoły i wzdłuż Czarnego Dunajca, ale również pod okiem leśników poznawała tajniki polskich lasów oraz uczyła się, jak należy o nie dbać i jak się należy w nich odpowiednio zachowywać. Śmieci i odpady zebrane w tak ogromnej ilości, pokazały młodzieży, jak ludzie zanieczyszczają środowisko, trując tym samym zwierzęta i siebie.

W programie edukacji ekologicznej znalazła się projekcja filmu „Polskie Lasy Państwowe”, prelekcja, zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej oraz mini konkurs wiedzy o ochronie przyrody. Uczniowie posiadający największe wiadomości z zakresu ekologii i ochrony środowiska zostali nagrodzeni książkami o tematyce przyrodniczej oraz słodkimi upominkami.

Bogusława Dudek/ zdj. Dorota Kowalczyk

opr .s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij