Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Jabłonka i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
26.11.2012, 20:02 | czytano: 526

Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych z nową mini siłownią (zdjęcia)

arch. szkoły

W Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych uroczyście otwarto mini siłownię. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: m.in. Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, Jan Sienkiewicz Prezes Polskiego Związku Flisaków Pienińskich, radni Gminy Czorsztyn, Właściciele Hotelu Nad Przełomem Państwo Miś, ks. Marek Kądzielawa, ks. Józef Bednarczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pomysł na realizację mini siłowni zrodził się już rok temu. Jako, że szkoła nie posiadała żadnej salki gimnastycznej, dzieci ćwiczyły na korytarzach, co zdecydowanie nie zadowalało ani uczniów, ani też nauczycieli dbających o ich fizyczny rozwój. Dlatego też Dyrektor Placówki postanowiła zjednoczyć najbliższe otoczenie i wspólnymi siłami zgromadzić środki potrzebne na wyposażenie siłowni.

„Siłka”, jak salę do ćwiczeń nazywają zadowoleni uczniowie powstała przy pomocy Wójta Gminy Czorsztyn, rodziców oraz darczyńców, którzy postanowili wesprzeć realizację przedsięwzięcia. To właśnie dzięki ich pomocy udało się wyposażyć siłownię w potrzebny sprzęt tj. w rowery stacjonarne, czterostanowiskowy atlas, czy orbitrek.

Po uroczystym poświęceniu siłowni przez Ks. Marka Kądzielawę dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom specjalnie przygotowany program artystyczny. Jego domeną niewątpliwie był akcent sportowy, ale i duże poczucie humoru. Zarówno dzieci, jak również nauczyciele placówki nie kryli swojego zadowolenia. ”Zebrałam tutaj wszystkich, aby jeszcze raz podziękować za okazaną pomoc” mówiła uśmiechnięta Grażyna Łabno Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, która podkreślała, że wyposażenie mini siłowni nie byłoby możliwe bez współpracy z lokalnym samorządem, czy przedsiębiorcami. „Siłownia powstała także dzięki utworzeniu Zespołu Szkół i chociaż byłam przeciwna temu pomysłowi, teraz przyznaję, że jego realizacja pozwoliła na pełne zagospodarowanie pomieszczeń należących do szkoły” zaznaczyła Dyrektor placówki.

Następnie po krótkiej przemowie Tadeusz Wach złożył na ręce Pani Grażyny Łabno szczere życzenia oraz… hantle, którą ku uciesze swoich wychowanków Dyrektor bez wysiłku podrzuciła wysoko w górę.

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij