Środa, 29 styczeń 2020, Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.03.2013, 00:41 | czytano: 1211

Spartanie, burza w szklance wody i myślące samochody w ZSTiP (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Festiwal Nauki w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica to już tradycja. W ramach VII festiwalu odbyły się eksperymenty fizyczne i chemiczne, pokazy filmów oraz konkurs matematyczny.

Stanowiska edukacyjne stanowiły szczególne miejsca, w których, każdy mógł zgłębić wiedzę na temat różnych zagadnień technicznych i naukowych. W sali chemicznej uczniowie poznali zjawisko osmozy, zobaczyli burzę w szklance wody i barwne płomienie. Na stanowiskach historycznych przedstawione zostały osiągnięcia techniczne i naukowe.

Zwiedzający poznali zasadę działania transformatora, obejrzeli widmo spektroskopowe, nauczyli się programowania mikrokontrolerów a na stanowisku „Bezpieczny pieniądz” odróżniania falsyfikatów od autentyków.

W tym roku w ramach festiwalu miała miejsce już IV wystawa "Myślący samochód", realizowana ze szkołą Jobelmann Schule Berufsbildende Schulen I Stade z Niemiec w ramach unijnego projektu Leonardo da Vinci. Tym razem uczniowie zademonstrowali działanie samochodu autonomicznego, funkcjonowanie elektrycznego sterowania szyb, centralnego zamka, sterowanych elektrycznie lusterek, asystenta parkowania – martwa strefa, czujnika zmierzchu, klimatyzacji i regulacja świateł.

Pobyt stażowy uczniów z Niemiec to nie tylko przygotowanie wystawy, lecz również udział w lekcjach, praktyka w warsztatach szkolnych ZSTiP oraz w serwisie samochodowym Opel Marimex, wycieczki do fabryki samochodów w Tychach, do Krakowa, wyjazd do Auschwitz.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij