Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.03.2013, 00:28 | czytano: 1240

I Festiwal Nauki w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia i film)

arch. szkoły

W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się „I Festiwal Nauki”, podczas którego uczniowie szkół podstawowych mogli obejrzeć eksperymenty, doświadczenia, pokazy chemiczne, biologiczne i fizyczne, poznać ciekawostki geograficzne oraz rozwiązywać łamigłówki matematyczne.

„I Festiwal Nauki” w naszym Gimnazjum został zorganizowany po raz pierwszy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wykonywane eksperymenty, doświadczenia i pokazy łączyły naukę z zabawą, a ich celem było zgłębienie wiedzy biologiczno – chemicznej, fizycznej, matematycznej i geograficznej. Nasi goście mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania „dlaczego?” i „jak to się dzieje?”, a także wziąć udział w licznych konkursach.

Pokazy i doświadczenia dla swoich młodszych kolegów przygotowali, pod kierunkiem nauczycieli, uczniowie Publicznego Gimnazjum, którzy należą do Klubu Młodych Naukowców oraz zaproszeni goście z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na zakończenie festiwalu uczniowie mogli zobaczyć niesamowity Eksperyment Łańcuchowy, który zaprezentowali specjalnie przybyli na tę okazję studenci Instytutu Fizyki UJ. Nasi goście ze szkół podstawowych byli zachwyceni, a zarazem zaskoczeni, że pogłębianie wiedzy i poszerzanie własnych horyzontów może być tak przyjemne i zabawne.

Piotr Krążek, Publiczne Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij