Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
26.11.2013, 16:27 | czytano: 1003

Reprezentacja ZSCKR zajęła drugie miejsce w konkursie na pięknie nakryty stół. Tym razem na stołach królowała kaczka (zdjęcia)

W Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Prof. Odona Bujwida w Krakowie odbyła się X edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty - wykwintna kaczka na rodzinne okazje”. Jak sam tytuł wskazuje w tym roku na stołach królowały dania z kaczki.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w tegorocznej edycji konkursu reprezentowały uczennice: Monika Janeczek z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz Barbara Polak z klasy II zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

Zadaniem uczestników było wykonanie wykwintnej potrawy z kaczki oraz przygotowanie nakrycia do zaproponowanego przez siebie menu, a także sporządzenie według własnej receptury bezalkoholowego long drinka. Basia przygotowała „ Filet z kaczki podany na puree z selera w towarzystwie carpaccio z buraka” a Monika nakryła stół i sporządziła long drinka „Czerwona rozkosz”. Nasz duet współpracował i uzupełniał się znakomicie.

W konkursie wzięło udział 11 drużyn z całej małopolski, a ich zmagania oceniało jury ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Wszyscy uczestnicy wykazali się profesjonalizmem i ogromnym duchem walki. Ostatecznie uczennice ZSCKR zajęły bardzo wysokie, bo II miejsce na podium.

Wszystkie dania konkursowe były przepyszne a organizatorzy są przekonani, że dania z kaczki będą coraz częściej pojawiały się na stołach podczas rodzinnych uroczystości.

Uczennice do konkursu przygotowywali nauczyciele ZSCKR: Józef Bąbol i Łukasz Fudala.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij