Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Szczawnica i okolice
Rain
17°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 96
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 96
Rain
15°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
15°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
16°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
16.03.2014, 11:57 | czytano: 966

Certyfikat Małopolskiego Kuratora Oświaty dla Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych i uhonorowanie gminy Łapsze Niżne

arch. szkoły

Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych została laureatem IV konkursu ,,Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna’’ i została uhonorowana certyfikatem CIVIS ET PATRIA.

W Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, Małopolski Kurator Oświaty spotkał się z dyrektorami, nauczycielami i uczniami wyróżnionych szkół. Wśród tej wspaniałej dziesiątki znalazła się szkoła z Łapsz Wyżnych. Reprezentowali ją: dyrektor szkoły mgr Beata Kuruc, szkolny koordynator projektu mgr Małgorzata Kamińska i uczniowie z zespołu regionalnego ,,Małe Jedlicki’’.

W szkole realizowany był projekt „Rzućmy okiem w przeszłość - snujmy przędzę historii” w ramach którego dzieci poznawały tradycje, historię i przyrodę regionu. Odbywały się warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, twórcami ludowymi i przedstawicielami lokalnych władz.

Całe sprawozdanie z działalności można znaleźć na stronie szkoły www.spwyzne@lapszenizne.pl

Małopolski Kurator Oświaty uhonorował również 2 gminy, wśród nich gminę Łapsze Niżne, za działalność Szkoły Podstawowej z Łapsz Wyżnych, która przygotowuje dzieci do uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym regionu oraz kształtuje w sposób nowoczesny postawy patriotyczne i obywatelskie uczniów.

Jest to olbrzymie wyróżnienie, gdyż udowadnia, że małe szkoły mają duży potencjał i mogą stać się liderami w polskiej edukacji.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij