Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
03.06.2014, 20:49 | czytano: 971

VI Podhalański Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu za nami

Przemierzając las, niejeden mógłby sądzić, że ów ekosystem wytworzyła niczym niekontrolowana natura. Tymczasem w rzeczywistości… od tych słów zaczął się tekst dyktanda, które dla uczestników konkursu przygotowała dr Anna Mlekodaj. Tekst pt. „Las i ludzie” najeżony był słowami – pułapkami, takimi jak: trzebież, trzpiennik czy żółtobrunatnobrązowy.

27 gimnazjalistów, uczestników finału VI Podhalańskiego Konkursu Ortograficznego o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu, przyjechało 3 czerwca do siedziby „Podhalańskiej Wyższej” wraz rodzicami i nauczycielami z powiatów: suskiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Wcześniej musieli zmierzyć się z rówieśnikami podczas eliminacji – gminnych konkursów ortograficznych.

Tekst tegorocznego dyktanda związany był z obchodami 90 – lecia powstania Lasów Państwowych, nic więc dziwnego, że oprócz wymiaru ortograficznego miał również walor przyrodniczo – ekologiczny. Po godzinie, podczas gdy biorący udział w konkursie gimnazjaliści odpoczywali po trudach ortograficznych zmagań, do pracy przystąpiła komisja oceniająca. W tym czasie pracownicy nowotarskiego Nadleśnictwa Agnieszka Zając, Andrzej Głodkiewicz i Krzysztof Przybyła zaprosili uczniów, nauczycieli i rodziców na krótką prelekcję i film.

Laureatami VI Podhalańskiego Konkursu Ortograficznego o Nagrodę Rektora PPWSZ zostali: Bartosz Dąbrowski z Publicznego Gimnazjum w Rupnikowie (I miejsce), Wiktoria Wiatrowska z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu (II miejsce) oraz Alicja Cachro z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej (III miejsce). Zwycięzcy z rąk Prorektora ds. Współpracy i Rozwoju dr n. med. Marcina Wrońskiego i organizatorki konkursu, dr Barbary Zgamy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim młodym uczestnikom dyktanda wręczono pamiątkowe upominki od PPWSZ i Nadleśnictwa Nowy Targ.

źródło: Dział Promocji, Współpracy i Monitorowania Karier Zawodowych
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij