Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Rabka Zdrój i okolice
Rain
18°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
18°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
20°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
17°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 96 %
24.06.2015, 19:32 | czytano: 933

Wakacje z praktyką zawodową w Grecji

arch. szkoły

Uczniowie nowotarskiego technikum rolniczego z profilu Technik Architektury Krajobrazu, Technik Agrobiznesu oraz Technik Turystyki Wiejskiej, w ramach projektu ERASMUS+, będą mieli możliwość podejrzenia jak ich profilowe ukierunkowanie funkcjonuje w innych krajach Europy.

Projekt, którego liderem jest Małopolskie Centrum Edukacji wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, pozwoli młodzieży na miesięczny pobyt w Grecji. Pierwsza 20. osobowa grupa z 55 osób zakwalifikowanych do wyjazdu uda się do Kryoneri i Kalamanty już w piątek 26 czerwca.

KRYONERI, położone półtorej godziny drogi od Aten oraz KALAMANTA, miejscowość nad samym morzem, na południu Grecji, z pewnością przyciągają samymi swoimi walorami turystycznymi, więc praca w takich okolicznościach niepowtarzalnej przyrody zapowiada się interesująco…

Projekt ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez zdobycie i wymianę doświadczeń między partnerami, funkcjonującymi w tej samej branży w innych krajach, poznanie organizacji i kultury pracy, a przede wszystkim zwiększenie mobilności na rynku pracy przyszłych pracowników i pracodawców.

Każdy taki wyjazd, wymiana, pozwala uczestnikom rozwinąć się zawodowo, językowo, przełamać bariery kulturowe i mentalne, co w przyszłości zaowocuje większą swobodą w orientowaniu się na europejskim rynku pracy, znalezieniu zatrudnienia za granicą czy w kraju, bądź prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa.

Uczestnicy projektu przeszli przygotowanie językowe przed wyjazdem na wymianę. Przede wszystkim w zakresie przydatnego branżowego słownictwa specjalistycznego oraz związanego z kulturą docelowego kraju przebywania, co ma umożliwić samodzielne funkcjonowanie poza granicami własnego kraju.

Powrót jest planowany na 27 lipca, a kolejna wymiana we wrześniu.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij