Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.288 km/h Wilgotność: 96 %
14.07.2015, 22:16 | czytano: 2143

Greckie farmy i bungy w Kanale (zdjęcia)

Zbliża się do końca pierwszy etap greckich praktyk uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, realizowanych w ramach projektu unijnego wspólnie z Małopolskim Centrum Edukacji.

Młodzież, między innymi, odrestaurowała środowiskową i tradycyjną część ścieżki historycznej, która łączy wioskę Kryoneri z rzeką Elisson, przyjrzała się z bliska jak funkcjonuje farma z naturalną żywnością organiczną i tawerna, w której są serwowane w tradycyjny sposób, tradycyjne potrawy z upraw niepryskanych, niemodyfikowanych genetycznie.

Przyjrzała się z bliska jak można funkcjonować w zgodzie z naturą, z dala od problemów politycznych i ekonomicznych, korzystając z energii słonecznej, w pięknym górskim pejzażu, oddychającym atmosferą antyczną, z widokiem na błękitne morze.

Oprócz pomocy młodych, witalnych sił fizycznych greccy gospodarze skorzystali z umysłów nowotarskich praktykantów. Przyszli architekci krajobrazu rozrysowali plany zagospodarowania przestrzennego terenów wokół Hostelu Elisson, projektując między innymi oczko wodne czy wokół tawerny w miejscowości Bozika, projektując obejście gospodarstwa agroturystycznego. Przyszli agrobiznesmeni obliczyli rentowność gospodarstwa agroturystycznego, w tym farmy działającej na potrzeby zdrowo karmiącej tawerny. Przyszli technicy turystyki wiejskiej przygotowali prezentację na temat turystyki, która sięga głęboko do regionu, do jego historii, tradycji i pozwala spędzić czas blisko zdrowej natury w prawdziwie greckiej Grecji, jako kontrast do wakacji all inclusive, w których tak naprawdę niewiele o tych niezwykłych miejscach, każdego z odwiedzanych krajów, wiadomo.

A na odskocznię, w dosłownym tego słowa znaczeniu, parę dziewczyn z grupy pokazało, że śmiało można je wpisać w poczet tych, którzy mają „jaja”. W malowniczo położonym Kanale Korynckim, łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim i odcinającym Peloponez od kontynentalnej Grecji, w strefie podwyższonej adrenaliny, do której ciągną „szaleńcy” z całego świata, skoczyły na bungy. Z 70 metrów, z mostu, w głąb skał, naprzeciw turkusowo czystej wody…

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij