Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.288 km/h Wilgotność: 96 %
22.11.2015, 12:27 | czytano: 1906

„Grecja w Nowym Targu” – konferencja (zdjęcia)

arch. szkoły

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu odbyła się polsko-grecka konferencja „Grecja w Nowym Targu”, podsumowująca praktyki nowotarskich uczniów, realizowane latem w Grecji w ramach programu unijnego Erasmus+, o których informowaliśmy na łamach portalu, na której wręczono uczestnikom projektu Certyfikaty Europass.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Małopolskiego Centrum Edukacji – koordynatora projektu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – uczestnika projektu, Filoxenii – greckiej organizacji przyjmującej, przedstawiciele władzy lokalnej – z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele oraz przedstawiciele biznesu, na co dzień współpracujący ze szkołą.

Gość specjalny konferencji – Panos Poulos – sekretarz generalny Filoxenii, greckiej organizacji zajmującej się agroturystyką, podkreślał jak ważne jest to, że spotykają przedstawiciele różnych organizacji (państwowych, prywatnych i pozarządowych) oraz władz lokalnych, którym leży na sercu dobro wspólne, społeczności lokalnych, regionu, kraju i w szerszej perspektywie – Europy, którą współtworzymy.

Dobro wspólne, jako świadoma edukacja, praktyczna edukacja i wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk, która ma skutkować odpowiednim przygotowaniem młodzieży do funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym w zjednoczonej Europie.

- Obecność władz lokalnych świadczy o tym, że jej przedstawiciele zdają sobie sprawę, że młodzież to przyszłość regionu, a odpowiednio przygotowana i wyedukowana młodzież, to nadzieja na korzystną i rozwojową przyszłość – mówi grecki gość.

Uczniowie, kształcący się na kierunkach rolniczych: technik turystyki wiejskiej, technik architektury krajobrazu i technik agrobiznesu oraz kształcący się na kierunkach gastronomicznych: technik usług gastronomicznych i technologii żywienia w kilku miejscach w Grecji (w Kryoneri, Kalamacie i na Krecie) mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności nabyte w szkole oraz nabyć nowych doświadczeń, obserwując i praktykując jak to kierunkowe kształcenie wygląda w greckich firmach i organizacjach, zajmujących się działalnością profilowo zbliżoną.

- To obopólna korzyść – twierdzi Panos Poulos – uczniowie mają możliwość zobaczyć jak ich przyszły zawód, w którym się kształcą, wygląda od strony praktycznej, a firmy, prowadzące daną działalność kierunkową, korzystają z wiedzy, zapału i pomysłów młodych ludzi, przy czym, dzięki projektom unijnym, można to zrobić, obojętne w jakim zakątku Europy.

Przy okazji jest to świetna okazja do zbliżenia kultur, do rozwijania umiejętności językowych, do zgłębiania motywacji do dalszego kształcenia i samorozwoju.

- W kontakcie z naszymi rówieśnikami z kraju partnerskiego otwieramy się na inne spojrzenie na siebie samych, wracamy bogatsi o to doświadczenie i świadomi, że i nam udało się czymś podzielić z innymi – mówi jedna z uczestniczek projektu.

A praktyki są edukacją pełną, dodatkiem poznawczym do wiedzy teoretycznej, najlepszym z możliwych: uczenie się przez działanie, a przyszli kierownicy, dyrektorzy, prezesi, szefowie hoteli, restauracji, gospodarstw agroturystycznych, firm agrobiznesowych przechodzą najwłaściwszą z możliwych dróg: od podstaw, przez wszystkie szczeble drabiny praktycznej nauki zawodu.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ale nie z edukacją....15:17, 23 listopada 2015
"bierząco"
Samokształceniowiec07:30, 23 listopada 2015
Oczywiście, że dla wybranych, tylko na to wybranie można/trzeba sobie zasłużyć pracą, wynikami, osiągnięciami, poziomem znajomości języka. Taki wyjazd to nagroda, motywacja do rozwoju...
Biedronka06:46, 23 listopada 2015
Drogi rodzicu tak jak ja to chyba nikt niejedna na bierząco ze szkoła dziecka
rodzic21:13, 22 listopada 2015
Nie zgadzam się z panią że wyjazd był dla wybranych, może trzeba tylko trochę wykazać inicjatywy zainteresowania się jako rodzic co się dzieje w szkole
Biedronka19:49, 22 listopada 2015
Tylko czemu większość rodziców o wyjezdzie dowiedziała się jak już byli wybrani uczniowie na ten wyjazd . Ja tez bym wysłała dziecko ,niestety wyjazd tylko dla wybranych
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij