Niedziela, 16 maj 2021, Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Szczawnica i okolice
Rain
13°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 77
Rain
13°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 75
Rain
12°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
26.04.2016, 00:15 | czytano: 2494

Uczniowie z Sokola lecą na praktyki do Bournemouth w Anglii

arch. szkoły

Grupa 17 uczniów Zespołu Szkól nr 1. im. Wł. Orkana w Nowym Targu pożegnała na miesiąc mury swojej szkoły, by udać się najpierw do Krakowa. A tu z Balic polecieć na podbój Wielkiej Brytanii. Uzbrojeni są w dobre humory i chęć zdobywania nowych umiejętności, a ich hasłem przewodnim - "Nowe miejsce - nowi my!"

25 kwietnia br. rozpoczęli swoją miesięczną przygodę w nowym miejscu. Odbędą praktyki zawodowe w Bournemouth - w angielskim miasteczku malowniczo położonym nad kanałem La Manche. Uczestnicy wyjazdu do Bournemouth mają za zadanie szlifować swój angielski i zdobyć doświadczenie pracując w zagranicznych firmach związanych z branżą informatyczną i graficzną. Zamierzają dokumentować swój pobyt i wrażenia z nim związane na specjalnie stworzonej w tym celu stronie internetowej. Zachęcamy do śledzenia ich wpisów (http://zs1.nowotarski.pl/projekty/bournemouth2016).

Wyjazd uczniów ZS nr 1 umożliwiło przystąpienie szkoły do programu Erasmus+, który finansowany jest przez Komisję Europejską. W projekcie „Przez praktyki do sukcesu w życiu” uczestniczy 17 uczniów klas trzecich w zawodzie technik informatyk oraz technik cyfrowych procesów graficznych.

Po zakończeniu projektu każdy uczestnik otrzyma międzynarodowy certyfikat Europass Mobility, zaświadczenie uczestnictwa oraz świadectwo ECVET. Dokumenty te są poświadczeniem zdobytego doświadczenia i umiejętności.

Odbycie praktyk zagranicznych pozwala młodzieży stać się w przyszłości atrakcyjnymi i mobilnymi jednostkami na rynku pracy.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij