Studenci ratownictwa medycznego na zajęciach w ZSPiG w Ostrowsku (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 14.58 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
13°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
16.12.2016, 08:20 | czytano: 972

Studenci ratownictwa medycznego na zajęciach w ZSPiG w Ostrowsku (zdjęcia)

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowsku zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum. Dwugodzinne zajęcia prowadziło 16 studentów III roku kierunku ratownictwo medyczne Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu pod czujnym okiem mgr Ewy Koziarz.

arch. szkoły
arch. szkoły
Studenci z ogromną pasją i zaangażowaniem dzieli się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prezentacji, następnie uczniowie zostali przydzieleni do siedmiu stanowisk, przy których przyszli ratownicy medyczni prezentowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywanie ran i złamań. Każdy uczeń na kolejnych stanowiskach miał możliwość wykonania ćwiczeń z użyciem fantoma, wykonania prostych opatrunków w sytuacjach koniecznych, przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności uczniów potrzebnych przy udzielaniu pierwszej pomocy, a także uświadomienie, jak ważna jest szybka i prawidłowa interwencja dla ratowania zdrowia lub życia drugiego człowieka. Zajęcia przeprowadzone były bardzo profesjonalnie w sposób przystępny dla młodego słuchacza.

Zajęcia były realizowane w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - "Bezpieczna+".

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas