Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
26.02.2017, 09:20 | czytano: 2279

Noś długie włosy...Pomóż chorym na raka. Akcja w nowotarskim Sokole (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski

W Zespole Szkół nr 1 w Nowym Targu gościły położne Bogusława Kozieł oraz Małgorzata Wróblewska z „Grupowej praktyki położnych PROMOCJA” oraz panie Ewa Palider i Grażyna Kozioł ze stowarzyszenia Podhalańskich Amazonek.

Przeprowadziły one dla młodzieży prelekcję dot. raka piersi oraz zajęcia warsztatowe.

To zaproszenie wynikało już z kilkuletniej współpracy szkoły z Podhalańskimi Amazonkami w związku z realizowanym programem profilaktycznym. A teraz miało szczególny wymiar, bo wpisywało się w prowadzoną w naszej szkole akcję: Noś długie włosy jak my! Obetnij je z nami! Pomóż chorym na raka.

Panie położne i przedstawicielki amazonek, zgromadzoną młodzież (z klas IV, III i II F technikum) powitała serdecznie wicedyrektor Anna Głąbińska i przypomniała działania profilaktyczne dot. raka piersi prowadzone są przez szkołę w związku z Różową Wstążeczką, a ideę ścinania włosów przybliżyła Katarzyna Kozak (pomysłodawczyni akcji).

Finał akcji będzie miał miejsce w Zespole Szkół nr 1 - 1 marca br.

"Będziemy ścinać włosy od godz. 11.00 do 15.00. Stąd też nasze przesłanie: Apelujemy do każdego, kto ma długie włosy i może je ściąć razem z nami! Razem pomóżmy chorym na raka! Przyjdźcie do Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu (Sokół) w środę 1 marca w godzinach 11.00 do 15. 00 i przyłączcie się do naszej akcji. Pamiętajcie, żeby włosy umyć uprzednio nie stosując odżywki lub szamponu z odżywką (2w1) - przypominają pomysłodawcy akcji.

Ścięte na miejscu włosy zostaną wysłane do fundacji Rak 'n'Roll Wygraj życie! Rollujemy raka! - a następnie potem w formie peruk zostaną bezpłatnie przekazane walczącym z rakiem.
Zapraszamy wszystkich ludzi wielkiego serca!

Dyrekcja i cała Społeczność Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

zdj. M. Bachulski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
KG19:10, 28 lutego 2017
Wspaniała akcja, gratulacje dla Społeczności ""Sokoła"!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij