IV Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy dla gimnazjalistów z gminy Szaflary (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-0°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
356 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 178 | 356 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
04.06.2018, 14:20 | czytano: 1121

IV Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy dla gimnazjalistów z gminy Szaflary (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem po raz kolejny gościła uczestników konkursu pierwszej pomocy. Zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych IV Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy dla Uczniów Gimnazjów Gminy Szaflary zgromadził reprezentacje szkół z Bańskiej Niżnej, Maruszyny Dolnej, Maruszyny Górnej, Szaflar i Skrzypnego.

arch. szkoły
arch. szkoły
Celem konkursu było pogłębianie wśród uczniów wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, kształtowanie właściwych postaw wobec osób będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, a także postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz będących skutkiem użycia substancji psychoaktywnych.

Uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitała dyrektor Brygida Strzęp, a konkurs otworzył Henryk Chrobak, który jednocześnie przypomniał najważniejsze zasady.

Współzawodnictwo uczestników było bardzo emocjonujące, gdyż poczynania zawodników oceniała utytułowana komisja sędziowska złożona z zawodowych ratowników medycznych z Krakowa i Nowego Targu. W pierwszej części gimnazjaliści musieli zmierzyć się z testem teoretycznym obejmującym zagadnienia pierwszej pomocy zawarte w podstawie programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Druga – praktyczna część – obejmowała udzielenie pomocy poszkodowanemu w stanie bezdechu, poszkodowanemu nieprzytomnemu oraz bardzo realistyczna tzw. „scenka”, w której należało udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu z wieloma urazami (m.in. z wbitym w ramię metalowym prętem!).

Laureatami konkursu, a tym samym najlepiej przygotowanymi zawodnikami okazali się:
- Krystian Ulman - I miejsce;
- Julia Surała - II miejsce;
-Magdalena Kopińska - III miejsce;
-Justyna Bafia - IV miejsce;
- Weronika Jarosz - V miejsce;
-Andrzej Strama - VI miejsce;
- Iwona Cudzich - VII miejsce.

Dyplomy oraz wartościowe i interesujące nagrody (tablet, słuchawki stereofoniczne, głośniki, vouchery na baseny i do Parku Miniatur i Strefy Rozrywki, podręczne apteczki) laureatom i uczestnikom (każdy z uczestników otrzymał nagrodę!) wręczyła pełnomocnik wójta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych Katarzyna Sowa oraz organizator konkursu Henryk Chrobak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i bardzo dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Sponsorom – „Termy Szaflary”, Termy „Gorący Potok” oraz „Spiskiej Krainie” za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Weronika Jarosz, Katarzyna Maciasz, Sylwia Piszczór, Krystian Ulman – kl. II GM SP w Skrzypnem
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas