Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.01.2019, 18:37 | czytano: 509

Turniej e-sportowy w ZS nr 1 w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Patrycja Kurowska z ZS1

W Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu odbyła się trzecia edycja turnieju e-sportowego SoCool. Wirtualne gry cieszą się dużym powodzeniem wśród młodzieży, dlatego od godziny 9.00 społeczność Sokoła mogła przyglądać się rywalizacji grup uczniowskich o wejście do reprezentacji szkoły w grach: Counter Strike, League of Legends oraz FIFA.

Ideą przyświecającą organizowanemu wydarzeniu była promocja współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji jak również rozwijanie pasji uczniów związanych z grami wirtualnymi. W oficjalnych zawodach wzięło udział ponad 80 osób. Podczas rozgrywek finałowych każdy uczeń mógł sobie umilić czas w specjalnej strefie wolnej gry, zmagając się w: Dirt’a, Wiedźmina 3, Broforce’a, Forza Horizon 4 i in.

Nad właściwym przebiegiem rozgrywek czuwali organizatorzy: przewodniczący samorządu uczniowskiego - Tomasz Mikołajczyk, przewodniczący sekcji e-sportowej - Krzysztof Pelczarski wraz z członkami sekcji, a także grono pedagogiczne. Przygotowanie całego turnieju (w tym przystosowanie 46 komputerów szkolnych oraz 5 serwerów) trwało 4 dni. Organizacja turnieju pochłonęła około 500 roboczogodzin i pozwoliła przyszłym informatykom wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie nauki w Sokole. Natomiast uczestnicy turnieju rozwijali swoje umiejętności, zdobyli nowe doświadczenia i zaznali wielu emocji.

Największe tłumy przyciągnęły zmagania w Counter Strike, którego rozgrywka streamowana była na scenie auli ZS 1. Natomiast grający w LoL’a przeżyli wiele niezapomnianych akcji, dostarczających wielkich emocji. Nie zabrakło również ciekawych rozgrywek piłkarskich w FIFA 19. Wielu wykazało się świetnymi umiejętnościami w tej grze. Zorganizowane wydarzenie wzbudziło wielkie zainteresowanie i okazało się być wielkim sukcesem, w związku z czym planowana jest organizacja turnieju międzyszkolnego.

Tekst- Grzegorz Mroszczak - uczeń ZS 1; zdjęcia wykonała Patrycja Kurowska – uczennica ZS 1
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
brzydko20:19, 4 lutego 2019
przemoc na ekranie, zabijanie i Dyrektor na to pozwala? a Starosta to popiera?!
asz20:35, 31 stycznia 2019
brutalne gry w szkole?!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij