Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Czarny Dunajec i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
07.03.2019, 20:38 | czytano: 707

Julia Majerczyk z I LO w Nowym Targu - zwyciężczynią I Konkursu Piosenki Niemieckiej

arch. szkoły

NOWY TARG. Aula I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego wypełniona po brzegi. Otwarcia I Konkursu Piosenki Niemieckiej zorganizowanego przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale dokonuje prezes PNFP Ewa Papierz – Łapsa. Wśród zaproszonych gości jest burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Leszek Ciężobka. Odczytany też zostaje list od Konsula Generalnego w Krakowie - Michaela GroB’a.

Uczestnicy to uczniowie szkół z całego Podhala. Występują w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły. Piosenki są bardzo różnorodne od nostalgicznych po etno. Wszyscy wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom.

A Julka? Gdy wchodzi na scenę wydaje się być spokojna i niestremowana. Siada do pianina, zaczyna grać i śpiewać nastrojową balladę. Piosenka opowiada o dziewczynie, która w paryskiej scenerii przeżywa rozterki pierwszej miłości. Publiczność jest jak zahipnotyzowana; piękna melodia, perfekcyjny język niemiecki, prosta i elegancka aranżacja, no i oczywiście zjawiskowa uroda wykonawczyni.

Werdykt jury nie zaskakuje nikogo: I miejsce wśród solistów zdobywa utalentowana muzycznie i językowo Julia Majerczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole i na scenie!

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij