Pod znakiem haiku w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Jabłonka
Clouds
23°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 61 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
18.03.2019, 12:07 | czytano: 1837

Pod znakiem haiku w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana (zdjęcia)

NOWY TARG. W ramach projektu społecznego „Czytaj z Sokołem” w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana odbyło się spotkanie Krzysztofem Kokotem oraz Jadwigą Cedzidło.

Pani Jadwiga zebranym w auli ZS1 przybliżyła kulturę Japonii, natomiast pan Krzysztof Kokot – nowotarski aptekarz, z zamiłowania poeta, tworzącym m. in. haiku, wielokrotnie nagradzany w konkursach również międzynarodowych - zaprezentował zasady tworzenia haiku (forma poetycka wywodzącą się z Kraju Kwitnącej Wiśni) oraz historię tego wiersza. Młodzież miała też okazję wysłuchać haiku autorstwa pana Kokota. Na koniec spotkania zaproszonym gościom zostały wręczone pamiątkowe podziękowania.

Niektórym przypadł do gustu sposób tworzenia, konstruowania haiku, w związku z tym liczymy, że powstaną haiku pod skrzydłami Sokoła.

Po spotkaniu uczniowie realizujący projekt przeprowadzili wywiad z zaproszonymi gośćmi. Dzięki niemu poznali preferencje literackie, pasje, zamiłowania przybyłych na spotkanie.

Serdecznie dziękujemy paniom ze szkoły językowej Sakurami za wprowadzenie w koloryt Japonii oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Haiku, którego honorowym członkiem jest Krzysztof Kokot, za pomoc w organizacji zebrania w auli ZS1.

źródło: szkoła, zdj. Magdalena Wojtas i Patrycja Kurowska – uczennice ZS 1.
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas