Sobota, 29 luty 2020, Imieniny:
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.09.2019, 11:37 | czytano: 823

Licealistka z Goszczyńskiego na Międzynarodowym Turnieju Chemicznym w Moskwie (zdjęcia)

arch. szkoły

Weronika Łukaszczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego wraz z innymi przedstawicielami renomowanych małopolskich liceów, reprezentowała Polskę w Międzynarodowym Turnieju Wiedzy Chemicznej – International Chemistry Tournament w Moskwie.

Drużyna zmierzyła się z wybitnymi chemikami z takich krajów jak m.in. Iran, Węgry, Singapur, Rosja, Tajlandia, Czarnogóra. Polska reprezentacja zajęła IV miejsce.

„Przygotowania rozpoczęliśmy już w maju, kiedy organizatorzy opublikowali pełną listę problemów chemicznych. Naszym zadaniem było opracowanie rozwiązań, możliwych z naukowego punktu widzenia, a następnie sporządzenie prezentacji, które podczas turnieju przedstawialiśmy. Ponadto każdy z nas musiał obronić swój pomysł, odpowiadając na pytania przeciwnej drużyny, której zadaniem było zauważyć wady w naszym rozwiązaniu, a także przed jury, składającym się z pracowników naukowych uczelni wyższych.

Problemy, którymi ja się zajmowałam, dotyczyły m.in. zaproponowania związku, który zmienia barwę co najmniej dwukrotnie, podczas rozdrabniania w moździerzu, czy ustalenie 4 warstw rozpuszczalników, w których zachodzące reakcje spowodują transport co najmniej jednego atomu przez wszystkie 4 warstwy.

Organizatorzy postarali się również zorganizować nam czas wolny, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić Moskwę, a nawet odwiedzić Zjednoczony Instytut Badań Jądrowych w Dubnej” - wspomina turniej Weronika, której wyjazd pozostanie na długo w pamięci.

Wyjazd został wsparty m.in. przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, a także Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej.
Naukowo licealistkę wspierała Pani Gabriela Głodziak.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij