Poniedziałek, 27 styczeń 2020, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Umiarkowana
18.10.2019, 00:33 | czytano: 368

Ruszyła X Jubileuszowa Edycja Akcji Odblaskowa Szkoła

arch. szkoły

Po raz kolejny Uczniowie i Nauczyciele ZSU w Rabce wzięli udział w akcji promującej bezpieczeństwo rowerzystów na drodze, w ramach której przejechali odcinek od 'Wypożyczalni rowerów u Julci" w stronę Muzeum im. W. Orkana obok nowo wybudowanego teatru lalek Rabcio, aż do ronda i z powrotem, oczywiście z zachowaniem zasad ruchu drogowego dla rowerzystów poruszających się w kolumnie.

- Nad bezpieczeństwem uczestników akcji czuwała rabczańska policja. Po wycieczce funkcjonariusze dodatkowo przeprowadzili wykład na temat bezpieczeństwa rowerzystów na drodze publicznej. Uczniowie wzięli również udział w krótkim quizie z nagrodami od firmy Giant, zorganizowanym przez właścicieli wypożyczalni Sklepy Sportowe Koperniak - dodaje Sylwia Koperniak, wicedyrektor w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdroju.

Celem konkursu Odblaskowa Szkoła jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Organizatorami konkursu „Odblaskowa Szkoła” są Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij