Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Rain
11°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 84
Clouds
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.10.2019, 19:20 | czytano: 1452

Piękno i potęga natury podziwiana na szlaku – jesienny rajd ZSCKR Nowy Targ (duża galeria)

arch. szkoły

NOWY TARG. "Wyjątkowo piękny i ciepły tegoroczny październik pozwolił nam szczególnie podelektować się kolejnym szkolnym rajdem, już piętnastym" - komentują uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego.

Z Kokoszkowa na Stare Wierchy ruszyło około 350 uczniów z opiekunami; wychowawcami, nauczycielami, rodzicami, przewodnikiem górskim oraz instruktorami turystyki kwalifikowanej. Cztery grupy, cztery różne trasy , ale podobne doznania.

Obojętnie, czy z Kowańca w Nowym Targu przez Robów, czy przez Mafianą Górę, Łapsową Polanę, czy z Rabki przez Maciejową, czy wreszcie z Klikuszkowej przez Bukowinę Obidowską i Obidową - cel był jeden: schronisko na Starych Wierchach. Wędrowaniu towarzyszyły niezmiennie dobry humor, młodzieńczy entuzjazm i uparte dążenie do celu. Prawie bezchmurne niebo, komfortowa temperatura i feeria barw jesiennej przyrody były naszymi sprzymierzeńcami. Poza tym jak można oprzeć się urodzie Gorców, panoramie Tatr i morzu mgieł zalegających nad Kotliną Nowotarską?

Mimo trudów pieszej wędrówki wśród uczestników panowała wspaniała, turystyczna atmosfera. Sporo wrażeń dostarczyło wspólne ognisko, a upieczone kiełbasy dały kolejny zastrzyk energii. Po dwugodzinnym pobycie na Starych Wierchach uczestnicy rajdu zielonym szlakiem zeszli do Obidowej, gdzie w wyznaczonym miejscu czekały autokary. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Nowego Targu, a stąd porozjeżdżali się do swoich domów.

Główni organizatorzy rajdu na Stare Wierchy: Urszula Hanula, Beata Wacławiak oraz Marzena Ostapczuk.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij