Piątek, 15 listopad 2019, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Mist
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
04.11.2019, 11:04 | czytano: 145

„Odblaskowa szkoła, odblaskowe dzieci, bezpieczeństwo na drodze, gdy światło nie świeci”

arch. szkoły

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie odbyło się podsumowania X edycji Małopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”.

Małopolski Konkurs pn. „Odblaskowa szkoła” jest współorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji , Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Do najważniejszych celów akcji należy zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. „Odblaskowa Szkoła” daje szanse zwrócenia uwagi na wielowymiarowość roli, jaką pełni szkoła zarówno w procesie edukacji jak również wychowywania dzieci i młodzieży. Szkoły podstawowe w trosce o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły nie tylko wyposażają wychowanków w elementy odblaskowe i dbają o prawidłowe ich wykorzystanie, lecz także organizują wydarzenia promujące bezpieczeństwo uwrażliwiając na ten problem także rodziców. Podczas finału akcji został zakończony oraz rozstrzygnięty konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na holu reprezentacyjnym szkoły. Ponadto podczas spotkania uczniowie zaprezentowali spektakl przygotowany przez Katarzynę Polus i Agnieszkę Piskorz - Burek, którego celem było zaprezentowanie kolegom i koleżankom zasad obowiązujących w ruchu drogowym, a także zwrócenie uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie zimowym. Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie włączali się w tegoroczną edycje akcji, podczas której uczniowie brali udział w szeregu wydarzeń organizowanych w ramach akcji. Mieli szanse wykorzystania w praktyce zasad i przepisów ruchu drogowego dzięki zajęciom ze strażnikiem szkolnym – „Panią Stop”, która pomaga dzieciom w przekraczaniu jezdni w rejonie szkoły. Ponadto uczniowie zaprezentowali swoje zdolności plastyczne poprzez wzięcie udziału w konkursie, pogłębili wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych, stworzyli kodeks pieszego oraz brali udział w tworzeniu gazetek informacyjnych znajdujących się na terenie szkoły.

Szkoła jako instytucja, o charakterze szczególnym, dzięki podejmowaniu działań zwiększających świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, kształtuje osobowość młodych ludzi w zakresie odpowiedzialności oraz troski nie tylko o swoje bezpieczeństwo, lecz także bezpieczeństwo innych osób.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij