Środa, 29 styczeń 2020, Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 95
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 86
Snow
-0°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.11.2019, 15:01 | czytano: 272

„Mądrze rozwijajcie swoje talenty...” – warsztaty profilaktyczno-muzyczne dla uczniów ZSCKR Nowy Targ (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Uczniowie pierwszych klas oraz dwóch drugich z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego spotkali się z charyzmatycznym muzykiem, wirtuozem perkusji Wiesławem „Blachą” Błażkiewiczem na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Spotkanie miało charakter koncertu profilaktycznego.

Gość rozpoczął swój występ od zaprezentowania budowy klasycznego zestawu perkusyjnego oraz jego możliwości.
W dalszej części uczestnicy spotkania poznali wzruszającą historię życia perkusisty, od bycia na szczycie jako gwiazda i muzyk, po całkowity upadek, gdy w wieku 33 lat żył na ulicy.

Artysta opowiedział o swoim zwycięstwie w zmaganiach z nałogiem oraz z chorobą nowotworową. Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek uzależnień, uświadomił on młodzieży jak bardzo zgubnym nałogiem dla człowieka jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze.

Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie wikłali się w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem. Gość zachęcał młodzież, by odkrywała swoje talenty. Chętne osoby mogły zaprezentować swoje zdolności na instrumencie artysty.

Spotkanie z Wiesławem „Blachą” Błażkiewiczem trwało 90 minut i było dla młodzieży lekcją podejmowania właściwych decyzji, a doświadczenia Artysty przykładem, że jedna decyzja może czasami na zawsze zmienić życie człowieka.

Spotkanie to było możliwe dzięki współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ, który w całości je sfinansował.

ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij