Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clouds
-0°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
24.01.2020, 20:52 | czytano: 1392

Nocne życie biblioteki szkolnej – wieczór z noblistką w "Rolniku"

arch. szkoły

Po codziennym szkolnym gwarze, kiedy zapada zmierzch, korytarze szkolne pustoszeją, a w bibliotece grasują już tylko myszy i mole....O nie, nie... Okazuje się, że istnieje garstka entuzjastów, dla których szczególny urok ma biblioteka po zmroku.

W przytulnym cieple lampy można usiąść z książką i przy aromacie zimowej herbaty podelektować się lekturą. Na przykład noblistki Olgi Tokarczuk...

Już kolejny raz bibliotekarki ze Szkoły Rolniczej na Kokoszkowie Katarzyna Gąsienica- Wawrytko i Joanna Cioczek – Jóźwiak zorganizowały zimowe wieczorne czytanie w bibliotece szkolnej. Tym razem wieczór poświęcony był twórczości Olgi Tokarczuk. Czytano głośno "Zgubioną duszę", fragmenty "Biegunów" oraz "Opowiadań bizarnych". Wieczór upływał niespiesznie, więc każdy miał też możliwość indywidualnego posmakowania innych książek noblistki podczas cichej lektury.

- Było nas niewielu, ale przecież czytanie to dość elitarne zajęcie i trudne, bo najpierw, jak pisarz narratora, tak czytelnik musi odnaleźć w sobie czułego odbiorcę: "Czułość dostrzega między nami więzi, podobieństwa i tożsamości. Jest tym trybem patrzenia, które ukazuje świat jako żywy, żyjący, powiązany ze sobą, współpracujący, i od siebie współzależny. Literatura jest właśnie zbudowana na czułości wobec każdego innego od nas bytu." - podsumowują Katarzyna Gąsienica- Wawrytko i Joanna Cioczek - Jóźwiak.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij