Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 45
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 45
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 45
Clouds
18°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Rain
18°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 59
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 45
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.06.2020, 10:30 | czytano: 641

Lipnickie szkoły rozpoczęły rekrutację

arch. szkoły

Samorząd Lipnicy Wielkiej przypomina, że rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych. Placówki prezentują ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021 - liceum ogólnokształcącego, technikum oraz szkoły branżowej I stopnia.

"Pracujemy w sposób nowoczesny, wykorzystując pracownie wyposażone w sprzęt audiowizualny, komputerowy" - czytamy w opisie.

Szkoły wyróżnia wysoka zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych, nowoczesny model nauczania poprzez udział w projektach krajowych i międzynarodowych, w ramach tych programów uczniowie uczestniczą w kołach naukowych, warsztatach weekendowych i warsztatach letnich prowadzonych na wyższych uczelniach krakowskich, atmosfera szkolna, sukcesy sportowe i osiągnięcia sukcesy w konkursach, program stypendialny dla najlepszych uczniów, obozy integracyjne dla klas pierwszych a także systematyczne wyjazdy do krakowskich teatrów.

Liceum Ogólnokształcące w Lipnicy Wielkiej zalicza się do najlepszych szkół zarówno na poziomie powiatu i województwa jak również w skali krajowej. Potwierdzeniem osiągnięć edukacyjnych jest Znak Jakości Szkoły 2020 w ogólnopolskim rankingu Perspektyw

Przedmioty rozszerzone realizowane będą w grupach przedmiotowych: humanistyczna, matematyczna, przyrodnicza, (wszystkie z językiem angielskim rozszerzonym). Szczegóły i jeszcze więcej informacji na stronie www.zslipnicawielka.pl

Technikum kształci w zawodach: technik budownictwa oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie

Szkoła branżowa I stopnia (3-letnia) kształci w zawodach: murarz-tynkarz, monter konstrukcji budowlanych.


- Wraz z dynamicznym rozwojem sektora budownictwa, istnieje duże zapotrzebowanie na „budowlańców”. Oferta Technikum i Szkoły branżowej to nowoczesność i zapotrzebowanie rynkowe - po ukończeniu szkoły z łatwością znajdziesz swoje miejsce na rynku pracy. Kształcenie zawodowe realizowane jest w szkole przez profesjonalną kadrę nauczycielską oraz praktyków budowlanych - zapewnia dyrektor Wojciech Janiszewski.

- Szkoła jest doskonale wyposażona w sprzęt teleinformatyczny do prowadzenia zajęć bezpośrednio z wyższych uczelni w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Dysponujemy multimedialną klasą z bezprzewodową siecią przygotowaną i opracowaną przez katedrę informatyki AGH Kraków wyposażoną m. in. w monitory interaktywne połączone z urządzeniem speaker truck oraz terminal mobilny. Multimedialna klasa umożliwia przeprowadzenie zajęć pomiędzy uczelnią a szkołą - dodaje dyrektor

Rekrutacja odbywa poprzez stronę Malopolska.edu.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij