Środa, 28 październik 2020, Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy
Czarny Dunajec i okolice
Clear
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
12°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 10
Clear
18°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
18°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 51
Clear
15°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
16°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2020, 11:49 | czytano: 545

Lekcje muzealne

Uczniowie klasy III z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu w ramach zajęć z języka polskiego wzięli udział w lekcjach muzealnych w Krakowie, których tematem był "Romantyzm w kontekście" literackim oraz "Zrozumieć malarstwo".

Analiza dzieła sztuki Zajęcia odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Była to bardzo dobra powtórka do matury, jak również praktyczne zmierzenie się z analizą formy dzieła sztuki.

Analiza formy dzieła sztuki jest specyficzną umiejętnością, która ma uzupełniać częsty w praktyce szkolnej sposób prezentacji dzieł jako źródeł historycznych lub wizualnych odpowiedników treści literackich. Dzięki możliwości pracy z oryginałem muzeum oddaje dziełom sztuki głos wyrażony w ich własnym języku – języku formy związanym z możliwościami ekspresji charakterystycznymi dla malarstwa i rzeźby.  Zajęcia te na pewno przyczynią się do zwiększenia otwartości uczniów na niezwykłe możliwości wyrazu sztuk plastycznych oraz są bardzo dobrym uzupełnieniem przygotowań do majowych zmagań.


źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
zdumiona18:40, 6 października 2020
Jak to jest możliwe, że sobie jeżdżą na wycieczki w czasach reżimu sanitarnego i jeszcze się tym chwalą...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij