Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Jabłonka i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
01.09.2009, 18:26 | czytano: 2681

OSTROWSKO. Inauguracja roku szkolnego (zdjęcia)

3118 uczniów - przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - z gminy Nowy Targ powitało dziś nowy rok szkolny. Gminna inauguracja roku szkolnego 2009/2010 odbyła się w Szkole Podstawowej w Ostrowsku.

W uroczystym spotkaniu i akademii z okazji 1 września wzięli udział mieszkańcy wsi, uczniowie, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: wójt gminy Jan Smarduch, wizytator z Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Aniela Kosiniak, sekretarz gminy Maria Ligęza oraz przedstawiciele Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w osobie dyrektor Beaty Szewczyk i Jadwigi Batkiewicz, których to wszystkich gościła szkolnych progach dyrektor Anna Paździor.

Rozpoczęcie roku miało tradycyjny charakter. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny na temat rozpoczynającej się nauki, szkolny zespół regionalny zaśpiewał i zatańczył na scenie, były oficjalne przemówienia i sympatyczne spotkanie towarzyskie. W swoim przemówieniu wójt Jan Smarduch, że dzieci pewni wolałyby chętniej spotkać się tu z Harrym Potterem niż z nim, ale przypomniał im, jak wielkie znaczenie ma nauka, podkreślił, że gmina wspiera rozwój szkół i rozbudowę bazy oświatowej i pochwalił szkołę w Ostrowsku za dobre wynika w nauce - uczniowie tej szkoły osiągnęli drugi najlepszy wynik w całej gminie.

Nowy rok szkolny gmina Nowy Targ rozpoczyna z niewielkimi zmianami. Ubyła jedna szkoła, w Długopolu, a jej uczniowie od dziś uczęszczają do placówki w Krauszowie. Po raz pierwszy nowy rok szkolny świętowali w nowej siedzibie gimnazjaliści uczęszczający do Gimnazjum w Ludźmierzu. Przybyło dwa nowe, niepubliczne przedszkola - w Krempachach i Pyzówce, które dołączyły do sieci istniejących już placówek w Gronkowie i Waksmundzie. Nie ma zmian w kadrze zarządzającej szkół. Wprawdzie przed wakacjami odbyły się konkursy na dyrektorów szkół podstawowych w Nowej Białej, Ludźmierzu i Dębnie, ale wygrali je dotychczasowi dyrektorzy.

Łącznie w tym roku do nauki w 25 szkołach gminy Nowy Targ (19 szkołach podstawowych i 6 gimnazjach oraz 22 oddziałach przedszkolnych) przystąpiło 3118 uczniów. Jest to o 47 uczniów mniej niż w roku ubiegłym. O 70 więcej jest w oddziałach przedszkolnych, przy czym o 46 mniej w podstawówkach i 71 w gimnazjach.

Źródło: Urząd Gminy Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij