Poniedziałek, 16 grudzień 2019, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.09.2009, 19:48 | czytano: 1084

REGION. 64 kąciki zabaw dla dzieci

505 szkół z Małopolski otrzyma dofinansowanie w ramach programu rządowego „Radosna szkoła”, na zorganizowanie miejsc zabaw dla uczniów. Wśród nich znalazły się 64 z terenu Podhala, Spisza i Orawy.

- Wyboru szkół, które otrzymają dofinansowanie dokonał zespół, powołany przez wojewodę. Głównym kryterium była liczba sześciolatków, które już w tym roku rozpoczęły naukę w pierwszej klasie. Pierwszeństwo przy przyznawaniu dotacji miały również szkoły z mniejszych miejscowości. Pod uwagę brano ponadto wyposażenie, jakie szkoła już posiada - informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy wojewody. - W pierwszej kolejności rozpatrywano wnioski o dofinansowanie miejsc zabaw. Właśnie one, zdaniem MEN, mają największe szanse na realizację do końca tego roku. Szkoły nie otrzymały zatem dofinansowania na budowę placów zabaw. Mogą jednak same tworzyć takie place, a następnie starać się o zwrot kosztów ich budowy lub modernizacji. Nabór do kolejnej edycji programu rozpocznie się już 1 października br. Wówczas szkoły będą mogły przesyłać wnioski o dofinansowanie budowy placów zabaw i zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw do swoich organów prowadzących, a te z kolei do 1 listopada mają czas na przesłanie zbiorczej aplikacji do wojewody.

Dzięki dotacji 65 szkół podstawowych z naszego terenu jeszcze w tym roku zakupi pomoce dydaktyczne (np. piłki, tory przeszkód, klocki).

W tym roku w Małopolsce do programu zgłosiły się 763 szkoły podstawowe. Wojewoda wystąpił do ministra edukacji narodowej o ponad 13,7 mln złotych, w tym o ponad 6 mln zł na sfinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole oraz o ponad 7 mln zł na utworzenie szkolnych placów zabaw. Ministerstwo przyznało tylko 3 967 464 zł.

Program przewidziany jest na najbliższych pięć lat, więc te szkoły, które nie otrzymały dotacji w tym roku, mają szanse na wsparcie finansowe w latach następnych.

***

Dotacje otrzymały: szkoły podstawowe w Murzasichlu, Podszklu, Skawie, Jurgowie, Dębnie, Łapszance, Tylmanowej-Zawodziu, Łapszach Niżnych, Krościenku, Chochołowie, Dursztynie, Sromowcach Wyżnych, nr 3 w Rabce-Zdroju, Szachtowej, nr 2 w Spytkowicach, Rabie Wyżnej, Sieniawie, Arkabuzie, Nowej Białej, Harklowej, nr 2 w Rabce-Zdroju, Ostrowsku, Krośnicy, Publiczna SP nr 1 w Starem Bystrem, Kluszkowcach, nr 1 w Szczawnicy, nr 1 w Cichem, Ratułowie, Krauszowie, Podczerwonem, Publiczna SP nr 2 w Starem Bystrem, Sromowcach Niżnych, Brzegach, Groniu, Szlembarku, Pyzówce, Nowem Bystrem, Suchem, Staszkówce, Poroninie, nr 3 w Lipnicy Małej, Czarnym Dunajcu, nr 1 w Czerwiennem, Odrowążu, Orawce, Morawczynie, Rogoźniku oraz zespoły szkół: w Łopusznej, ZS Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju, Frydmanie, Zaskalu, Maruszynie Dolnej, Szaflarach, Piekielniku, Bukowinie Tatrzańskiej, Szkolno-Przedszkolny w Tylmanowej, Sierockiem, Bańskiej Wyżnej, Gliczarowie Górnym, Rdzawce, Gronkowie, Białym Dunajcu, Skawie i Chabówce.

oprac. p\

Więcej informacji www.radosnaszkola.men.gov.pl
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij