Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Jabłonka
Clouds
16°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.05.2022, 18:06 | czytano: 848

III miejsce uczniów II LO w Nowym Targu V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej

Uczniowie klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, realizujący na poziomie rozszerzonym język polski, historię i język angielski: Aneta Łętowska, Alicja Szeliga i Michał Głodek zajęli III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga Matką Uniwersytetu”.

arch. szkoły
Uczniowie z całej Polski (od Gdyni do Nowego Targu) rywalizowali w dwuetapowym konkursie historycznym. Pierwsza część składała się z czterech rund szczegółowych pytań, które obejmowały materiał z historii na poziomie rozszerzonym oraz wątki takie jak: życie i dzieła świętej Jadwigi Królowej, Europa Środkowo-Wschodnia w czasach Królowej Jadwigi, Władysław Jagiełło i jego panowanie, katedra wawelska jako świadek historii oraz kanonizacja królowej Jadwigi. Druga część finału, polegająca na rozwiązywaniu zadań z zakresu historii i historii sztuki, odbyła się w katedrze wawelskiej. Aneta, Alicja i Michał wykazali się ogromną wiedzą wzbogacającą ich zainteresowania historyczne i humanistyczne.

Konkurs objęli Honorowym Patronatem Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita krakowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Ze strony organizatora pieczę nad wydarzeniem sprawowała prezes Rodziny Szkół Św. Jadwigi Królowej mgr Stanisława Buczek.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas