Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
06.09.2022, 09:59 | czytano: 1371

Wznowiony obóz szkoleniowo-kondycyjny – moc wrażeń, adrenalina i wspomnienia na lata (zdjęcia i film)

NOWY TARG. 1 września w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży wyglądał szczególnie. Już przed godziną 8.00 kadeci spotkali się na akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, by zaraz po jej zakończeniu wsiąść do autobusu i rozpocząć obóz szkoleniowo-kondycyjny w Niedzicy – przywrócony po pandemicznej przerwie.

arch. szkoły
Dla klas pierwszych był to również obóz integracyjny. Właśnie ci pierwszoroczni kadeci, z różnych miejscowości Podhala, po przekroczeniu murów szkoły byli trochę zagubieni, onieśmieleni nowym środowiskiem, nowymi koleżankami i kolegami, nowymi nauczycielami. Tak sytuacja wyglądała i na samym początku obozu. Jednak z każdą godziną, z każdym nowym ćwiczeniem, młodzież poznawała się nawzajem i już pod wieczór pierwszego dnia kadecki nabór - uśmiechnięty, zadowolony, roześmiany - rozmawiał z sobą tak, jakby wszyscy znali się od co najmniej kilku lat.

Taką sytuację wytworzył kontakt z instruktorami - doświadczonymi żołnierzami i funkcjonariuszami prowadzącymi zajęcia. A tych na obozie było dużo... Ćwiczenia rozpoczęło oczywiście omówienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas obozu szkoleniowego i poznanie regulaminu Ośrodka, w którym kadeci byli zakwaterowani. Omówiono także warunki bezpieczeństwa przy grze paintball, przeprowadzono podział na plutony, mianowano na czas trwania obozu dowódców plutonów, zapoznano młodzież z tematyką i kadrą obozu.

Kolejne zajęcia to już ćwiczenia praktyczne. Na pierwszy ogień poszła taktyka: wstęp do taktyki działań specjalnych, budowa i organizacja bazy, techniki survivalowe wykorzystywane w działaniach specjalnych, rozpoznanie, system MOT (GOLAN). Następnie młodzież oswajała się ze sprzętem alpinistycznym, poznawała zasady działania i wykorzystanie przyrządów alpinistycznych w działaniach specjalnych.

Bardzo ciekawie wyglądały ćwiczenia nocne, uczące działań z ukrycia. Tutaj kadeci mieli za zadanie - z pomocą różnych technik specjalnych - zlikwidować służbę wartowniczą ochraniającej strategiczny punkt.

Przepracowano również wybrane zagadnienia taktyczne z zakresu działań specjalnych wojska i Policji (paintball), czyli działań z ukrycia w celu zlikwidowania drużyny przeciwnej. Podczas każdych działań specjalnych trzeba liczyć się z tym, że niektórzy członkowie naszej drużyny zostaną ranni. Dlatego nie mogło braknąć wiedzy i praktyki pomocnej w ewakuacji rannego spod ostrzału.

Zajęcia przeprowadzano w różnych warunkach terenowych: na lądzie i w wodzie, a przy wykorzystaniu sprzętu alpinistycznego - również w powietrzu. Obóz integracyjno-szkoleniowo-kondycyjny zakończył się trzeciego dnia, tj. 3. września, w godzinach wieczornych. Uczniowie klas pierwszych wracali zadowoleni, że – niezależnie od ćwiczeń specjalnych - mogli się bliżej poznać, natomiast klasy od II do IV doskonaliły swój warsztat w zakresie działań specjalnych.


źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas