Julia – jedyna stypendystka premiera w mundurze - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Czarny Dunajec
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
07.12.2022, 19:27 | czytano: 2211

Julia – jedyna stypendystka premiera w mundurze

NOWY TARG. Wśród 25 wybitnych uczniów szkół średnich z powiatu nowotarskiego i 9 z powiatu tatrzańskiego, którzy tego roku zostali stypendystami premiera, znalazła się Julia Komperda - uczennica klasy IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

arch. szkoły
arch. szkoły
Gala z wręczeniami dokonywanymi przez panią wicekurator Halinę Cimer, w asyście starostów obu powiatów, odbyła się we wtorek, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

Naukę w mundurowym LO Julia rozpoczęła w roku szkolnym 2019/2020, szybko dając się poznać jako uczennica sumienna, zdyscyplinowana, zaangażowana w projekty edukacyjne szkoły.

Już w klasie pierwszej brała udział w konkursach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji, zaliczając się do grona laureatów: 

- „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” (konkurs ogólnopolski, historyczno-plastyczny) 
- „Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (ogólnopolski konkurs historyczny)
- IV edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego „Policjanci w służbie historii”.

W klasie drugiej startowała w III edycji ogólnopolskiego, historycznego konkursu „Żołnierze w służbie historii”, organizowanego przez IPN i Ministerstwo Obrony Narodowej, zostając jego laureatką.

W klasie trzeciej uczestniczyła w VI edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, znowuż zaliczając się do grona laureatów. Ponadto na koniec roku szkolnego uzyskała średnią ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie 5,14, co jest najwyższą średnią w roku szkolnym 2021/2022 wśród uczniów PLO.

Na koniec klas I, II i III od dyrekcji i wychowawcy klasy otrzymywała nagrody książkowe. Przez cały czas nauki zawsze uczynna i pomocna Julia bardzo aktywnie udzielała się w wolontariacie.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas