"Zginąć, ale z honorem ... - projekt edukacyjny w II LO w Nowym Targu - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Nowy Targ
Clouds
23°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
26°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
29.03.2023, 12:04 | czytano: 1421

"Zginąć, ale z honorem ... - projekt edukacyjny w II LO w Nowym Targu

Uczennice klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu: Paulina Świst, Paulina Warmuz oraz Izabela Stec-Sala biorą udział w ogólnopolskim konkursie pt. Sejm Dzieci i Młodzieży i realizują interdyscyplinarny projekt edukacyjny pt. "Zginąć, ale z honorem". (Krystyna Budnicka) - walka o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim.

arch. szkoły
arch. szkoły
Na podstawie wspomnień Heleny Rufeisen-Schüpper żydowskiej działaczki ruchu oporu w czasie II wojny światowej, uczestniczki powstania w getcie warszawskim, autorki książki pt. „Pożegnanie Miłej 18. Wspomnienia łączniczki Żydowskiej Organizacji Bojowej” przygotowały film o bohaterskiej postawie powstańców warszawskiego getta.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Nowotarskiego i Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Czarny Dunajec za możliwość nakręcenia części scen w synagodze i na cmentarzu w Czarnym Dunajcu.

"Szanowni państwo. Dzisiaj znajdujemy się w Czarnym Dunajcu, gdzie za nami znajduje się synagoga. Nie bez powodu. Ponieważ w tym roku przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Teraz przeniesiemy się do synagogi, gdzie opowiemy o losach powstańców" – brzmi zaproszenie do obejrzenia przygotowanego w ramach projektu filmu.źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Te panny to Żydówki?06:22, 30 marca 2023
Umieranie z honorem nie oznaczało życia z nim.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas