+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
W Zakopanem zakończyła się niezwykła inicjatywa - żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej własnymi rękami wyremontowali dom Barbary Grocholskiej-Kurkowiak, sanitariuszki Armii Krajowej i honorowej obywatelki miasta. Wszystko dzięki spontanicznemu zrywowi serc, wsparciu darczyńców i kilkunastu dniom ciężkiej pracy.
O Barbarze Kurkowiak-Grocholskiej, naszej wspaniałej narciarce alpejskiej pisaliśmy już wielokrotnie. 98-letnia dziś już mieszkanka swego ukochanego Zakopanego ma swoje traumatyczne wspomnienia z Powstania Warszawskiego.
NOWY TARG. Wczoraj w kinie Tatry odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Grocholską-Kurkowiak - uczestniczką Powstania Warszawskiego.
Są życiorysy, w które z mocy bogactwa ich doznań czasem trudno uwierzyć, ale zebrane w całość muszą budzić podziw i tym większy szacunek. Do takich należy historia Barbary Grocholskiej - Kurkowiak, wspaniałej kobiety, sportsmenki, patriotki.
W Zakopanem miała miejsce uroczystość wręczenia aktu mianowania na stopień kapitana Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Barbarze Grocholskiej-Kurkowiak.