+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
W niedzielę odbył się ostatni koncert tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Zakopane przez blisko półtora miesiąca było wypełnione różnymi formami kompozycji kameralnych, instrumentalnych i wokalnych związanych tematycznie z Tatarami.
Przed nami finał Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Ostatni weekend, tym razem stricte z muzyką kameralną i zapowiada się niezwykle interesująco. Ponownie czekają na nas aż dwa koncerty w sobotę i niedzielę, 10 i 11 sierpnia.
Festiwal otworzyła dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher wspólnie z dyrektorem artystycznym Rafałem Monitą. Oboje zaprosili publiczność na koncert pt. „Pieśń o Ziemi”, którego gwiazdami byli Aleksandra Szwejkowska-Belica (skrzypce), Katarzyna Wiwer (sopran) i Cezary Sanecki (fortepian).
ZAKOPANE. Na Kulturalnym Plac Niepodległości w Zakopanem odbyła się prezentacja uczestników dzisiejszej inauguracji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
W imieniu Miasta Zakopane i Zakopiańskiego Centrum Kultury zapraszamy na 18. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który rozpocznie się w najbliższą sobotę 7 lipca.
Przez cały lipiec w Muzeum Orkana i kościele św. Teresy będzie można słuchać koncertów muzyki organowej. W pierwszym z pięciu zaplanowanych koncertów wystąpili Hanna Dys (organy) i Jarosław Wyrzykowski (obój). Podczas kolejnych wystąpią m.in. muzycy z Ukrainy i Włoch.