+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Uczestnicy spotkania autorskiego w Poroninie z pewnością nie spodziewali się, że promocja najnowszej powieści Marii Gąsienicy-Zawadzkiej pt. "Ostatni Smrek" wciągnie ich w sceny rodem z filmu sensacyjnego. Spokojny wieczór w bibliotece przerwała nagła ewakuacja, za którą stał niekompletnie umundurowany policjant oraz milczący agenci w ciemnych okularach. Goście, pośpiesznie zapakowani do autokarów, zostali przewiezieni do Hotelu Tatry na Polanie Zgorzelisko, gdzie fikcja literacka na dobre splotła się z rzeczywistością. Jak się okazało, to nietypowe "porwanie" stanowiło dopiero wstęp do podróży śladami twórczości autorki, która z ogromną dbałością o detale osadza swoje mroczne historie w podhalańskich miejscowościach.
"Ostatnia Fuga" to najnowsze dzieło Dariusza Gorczycy, które zostało zaprezentowane w ramach Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych - "Pępek Świata" w Teatrze im. Stanisława I. Witkiewicza w Zakopanem.
Tradycyjnie już od lat odbywa się na Spiszu muzyczny festiwal folklorystyczny, organizowany przez Towarzystwo Słowaków w Polsce.
Prokurator i służby ratunkowe odmówiły proboszczowi parafii p.w. św. Teresy w Rabce-Zdroju udzielić ostatniego namaszczenia ofiarom tragedii w Parku Zdrojowym. Ksiądz poskarżył się na zachowanie prokuratora w mediach społecznościowych, prokuratura tłumaczy to względami bezpieczeństwa.
I LO w Nowym Targu zaprasza na "Ostatni Dzień Otwarty w "Goszczu" - w piątek 30 maja w godz. 13.00-17.00
Po pogrzebie, trumna z ciałem ks. Tadeusza Juchasa została złożona do grobowca na cmentarzu parafialnym w Ludźmierzu. Twórca sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala spoczął obok swoich poprzedników - ks. Leonarda Harędzińskiego i ks. Józefa Styrylskiego. Nad grobem żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oddali salwę honorową.
W Ludźmierzu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe kustosza sanktuarium księdza Tadeusza Juchasa. Bierze w nich udział ok. 3 tysięcy wiernych, w tym ponad 200 pocztów sztandarowych, liczne delegacje krajowe i polonijne. Mszę świętą odprawia na ołtarzu polowym metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.