+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Strażacy z OSP w Kościelisku mieli dziś kilka wezwań. Jedno dotyczyło pożaru garażu na Ustupie w Zakopanem. W pomieszczeniu znajdowały się butle z gazem technicznym.
Pozornie błaha akcja, ale w być może uratowała niejednego kierowcę przed niekontrolowanym poślizgiem.
Dług na ponad 1,5 km plama substancji ropopochodnej pojawiła się w czwartek po godzinie 13:00 na ulicy Nędzy Kubińca w Kościelisku. Ciągnęła się od Szkoły Podstawowej, aż do skrzyżowania z ulicą Karpielówka.
W piątkowe popołudnie strażacy wzywani byli do usuwania plam oleju z jezdni w kilku miejscowościach.
W Zakopanem doszło do zagrożenia drogowego - długa na kilka kilometrów plama oleju rozciągała się od ul. Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, aż po sanktuarium na Krzeptówkach, a nawet dalej, w jedną z bocznych uliczek. Strażacy natychmiast ruszyli do akcji, neutralizując śliską substancję. Podczas działań ratowniczych konieczne było wprowadzenie ruchu naprzemiennego, by kierowcy mogli bezpiecznie wyprzedzać wóz strażacki.
Na drodze od Jabłonki do Podwilka strażacy usuwają plamę oleju.
W nocy strażacy z Bukowiny Tatrzańskiej usuwali substancję ropopochodną z jezdni.
Strażacy neutralizują wyciek substancji ropopochodnej, który ciągnie się od Jabłonki do Piekielnika.
W nocy strażacy usuwali wyciek substancji ropopochodnej, który ciągnął się długą strużką drogą przez Dzianisz, od os. Pindele do Chochołowa.
Strażacy usuwają plamę oleju, która ciągnie się od Jabłonki w kierunku Lipnic.